Grayscale’in En Büyük İkinci Ethereum Sahibi Olduğu Ortaya Çıktı, İşte Sahip Olduğu ETH Miktarı!

Arkham Intelligence son raporunda Grayscale’in yaklaşık 5 milyar dolar değerinde Ethereum biriktirdiğini tespit etti. Grayscale, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı açılan davayı kazandıktan sonra spot Bitcoin ETF’sinin lansmanına yaklaşıyor.

Grayscale’in Ethereum Trust Fonu’nun sektördeki en yüksek puan alan kripto fonları arasında yer alması nedeniyle bu sürpriz gelmeyebilir. Grayscale’in 4,7 milyar dolarlık ETH varlığı, Ethereum Trust Fund’ı gezegendeki en büyük ikinci Ethereum Varlığı haline getiriyor. Ethereum fiyatı, Grayscale’in yatırımından bu yana düştü ve 5 milyar dolar değerindeki ilk yatırımda hafif bir düzeltmeye neden oldu.

Grayscale Ethereum Trust Hakkında Diğer Bilgiler

Arkham, 500’den fazla cüzdanı taradı ve on-chain aktiviteyi belirlemek için Grayscale ile bağlantılı tüm aktiviteleri kapsamlı bir şekilde kontrol etti. Rapora göre her cüzdanda 30 milyon dolardan az para bulunuyor. Grayscale ayrıca Grayscale Chainlink Trust’ta yaklaşık 1,7 milyon dolar değerinde Link tokenına ve 1,1 milyon dolar değerinde UNI tokenına sahip.

Arkham’ın raporuna göre Grayscale’in Bitcoin varlıkları çok daha az, yaklaşık 92,1 milyon dolar civarında. Ancak Grayscale’in resmi web sitesine göre, GBTC olarak da bilinen Grayscale Bitcoin Trust, 16 milyar doların üzerinde değerde Bitcoin’i yönetiyor.

SEC’e Karşı Kazanılan Zafer Grayscale Varlıkları İyileştirecek mi?

Grayscale, Bitcoin Cash Trust’ta yaklaşık 60 milyon dolar ve Ethereum Classic Trust’ta yaklaşık 179 milyon dolar tutuyor. Grayscale Litecoin Trust, yaklaşık 94,2 milyon dolarlık bir başka büyük fon. Liste uzadıkça, bu holdingler Grayscale portföydeki buzdağının sadece görünen kısmı kalıyor.

Grayscale’in SEC’e karşı kazandığı zafer göz önüne alındığında, Varlık Yönetim Firmasının varlıklarında daha fazla Bitcoin ve diğer kripto para birimleri biriktirmeye başlaması kaçınılmaz.

SEC’in, Grayscale’e karşı karşılaştığı karara Washington DC mahkemesinde itiraz etmek veya Yüksek Mahkeme’ye gitmek için hala 40 günü var. Ancak SEC herhangi bir hamle yapana kadar büyük varlık yönetimi firmalarının ETF uygulamalarını nasıl stratejilendireceklerine dair spekülasyonlar devam edecek.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum Gaz Ücretleri Yeni Zirveye Ulaştı

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu