Grayscale'ın Yönetimi Altında Artık 400.000 BTC Var - BTC MAGAZİN

Grayscale’ın Yönetimi Altında Artık 400.000 BTC Var

  • Bitcoin madencileri, Grayscale’in satın alma çılgınlığına yetişemiyor.

En son SEC dosyalamasına göre, kripto para varlık yönetim firması Grayscale Investments, son sekiz gün içinde 184.9 milyon dolar değerinde 19.879 Bitcoin ‘e sahip oldu.

Genel olarak, Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) şu anda yönetilen 400.000’e yakın BTC’ye sahip, bu da coinin şu anda 18.4 milyon tokende duran toplam dolaşım arzının yüzde 2.17’si.

Grayscale Gerçekten Tüm Yeni Coinleri mi Alıyor?

Bağımsız kripto para araştırmacısı Kevin Rooke, Grayscale’in aynı süre içinde çıkarılan BTC miktarının üç katını satın aldığını tahmin etti.

Geçen hafta sadece 7.081 token basıldı. Bu da Mayıs ayındaki arzın 39.544 BTC’ye düşmesinden bu yana piyasaya sürülen toplam Bitcoin miktarını tedavüle getiriyor.

Bazı eleştirmenlerin uzun vadeli arbitraj oyununu oynayan fon yöneticilerini basitçe koruma altına aldığını ve şirketin yeni çıkarılan coinlerin üçte birini bile almadığını öne sürdüğü için Grayscale’in istifini çevreleyen bir şüphecilik var.

Grayscale yatırımcıları, GBTC hisselerini satabilmek için altı aylık bir kilitlenme süresi beklemektedir.

Daha sonra, finansal riskten korunma fonları Bitcoin‘i marjin olarak ödünç alırlar. Aynı girişler olarak Grayscale’e gönderirse, daha sonra hisselerini BTC’ye prim ile sattıktan sonra fonları cebe indirebilirler.

Yatırımcılar Bitcoin Satamaz

Grayscale Ethereum Trust’ın hisseleri, yakın zamanda kilitlenme sürelerinin sona ermesinden sonra Haziran ayının en yüksek seviyesi olan 239$’ın yüzde 65’ini oluşturdu.

Kripto analisti WhalePanda’nın, Bitcoin’in fiyatını nasıl etkileyeceğine dair bazı endişeler olsa da, yatırımcıların hisselerini satabileceğini ancak BTC’nin kilitli kalacağını açıklıyor.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu