Max Keizer: Bitcoin Madenciliği İran ve Venezuela’ya Trilyonlar Kazandıracak

  • Bitcoin maksimalisti Max Keizer, gelişmiş dünyadan ‘Bitcoin küresel hash savaşına’ katılmayı düşünmeyen ülkelerin ölümcül bir finansal kriz içinde olduğuna inanıyor.

RT’deki önde gelen yatırımcı ve TV sunucusu Max Keizer, bazı ülkeler için olumsuz sonuçlar da öngörmesine rağmen, Bitcoin yanlısı bir başka tahminini izleyicileriyle paylaşmak için Twitter’a gitti.

Keizer’e göre, madencilik veya benimseme yoluyla Bitcoin’e giren gelişmekte olan ülkelerin trilyonlar kazanması muhtemeld, şimdiki ve geçmişte zengin olan, altın eksikliği olan ve Bitcoin’i görmezden gelen diğer oyuncular ölümcül bir mali kriz içindeler.

Bitcoin, Altını Olmayan Ülkelerde Finansal Krize Karşı Koyabilir

Bitcoin maksimalisti Max Keizer, Bitcoin’den uzak duran bazı ülkeler için gelecekte olumsuz bir sonuca sahip olabileceğini tweetledi. Bay Keizer, Kanada ve BTC madencilik şirketlerine sahip olmasına rağmen, İngiltere ve Kanada’nın ‘Bitcoin Küresel Karma (Hash) Savaşı’na girme planları olmadığını belirtiyor.

Keizer, İngiltere veya Kanada’da çok az veya hiç altın olmayan veya Bitcoin’i kitlesel olarak madencilik yapmaya başlamayan, potansiyel olarak “ölümcül varoluşsal mali krizle” karşı karşıya olmayan batı ülkelerinden bahsetti ve BTC, XAU (Altın) eksikliğinde onları telafi edebilir, dedi.

Öte yandan Bay Keizer, İran ve Venezuela gibi Bitcoin’i olumlu karşılayan ülkelerin ‘trilyonları toparlamak’ üzere olduğunu tweetledi. Keizer, o ülkeleri ‘ilk hamle yapanlar’ olarak tanımladı.

İran ve Venezuela ‘Trilyonları Toplamaya Hazırlanıyor’

CoinDesk tarafından bildirildiği üzere İran, Mayıs başında, İran’ın düşük maliyetli güç (elektrik) oranlarından yararlanacak olan büyük bir Türk Bitcoin madencilik şirketi olan iMiner’e lisans verdi.

Bu yılın başlarında Trump’ın yönetimi, kripto para birimlerinin İran ve benzer ülkelerin ABD tarafından uygulanan ekonomik yaptırımlardan kaçınmasına izin verdiği konusunda endişelendi.

CoinDesk’e göre İran, Bitcoin madenciliği hashratının yüzde 4’üne sahip.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   El Salvadorlu Girişimciler Zorunlu Bitcoin Kabulüne Karşı Çıkıyor

Venezuela’ya gelince, orada Bitcoin madenciliği de onaylandı. BTC, DASH ile birlikte popüler bir borsa aracıdır.

Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin!


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu