Güney Kore NFT’leri Düzenlemeyecek

Güney Kore’deki Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC), bugün erken saatlerde yayınlanan bir kamu açıklamasında NFT’lerin sanal varlıklar olarak sınıflandırılmadığı ve dolayısıyla düzenlenmeyeceklerini duyurdu.

Güney Kore NFT’ler için ‘Düzenleme Yok’ Kararı Verdi

FSC’nin NFT’leri düzenlememe kararı, Mali Eylem Görev Gücü’nün (FATF) güncellenmiş yönergelerini gözden geçirdikten kısa bir süre sonra geldi. FATF’nin 28 Ekim tarihli kılavuz raporuna göre, sahip oldukları özelliklere bağlı olarak, NFT’ler veya diğer kripto koleksiyonları genellikle Sanal Varlıklar olarak kabul edilmeyecek.

5 Kasım’daki karar hakkında bir grup gazeteciye konuşan FSC temsilcisi bir açıklamalarda bulundu. Yetkiliye göre, Güney Kore, FATF’nin NFT düzenlemesindeki konumu nedeniyle NFT’ler için düzenlemeler yayınlamayacak.

FSC, NFT’lerin benzersiz olduğu gerçeğine odaklanıyor.

Güney Kore gazetesi Herald Corp’un raporlarına göre, Kore’deki bazı uzmanlar NFT’leri düzenlememe kararını eleştiriyor. NFT fiyatlarının manipüle edilebileceği ve dolayısıyla kara para aklama için kullanılabileceği gerçeğiyle ilgili endişelerini dile getirdiler, çünkü ihraççıların kara para aklamayla mücadele gerekliliklerine uymaları gerekmeyecek. Koreliler, 2022’nin başlarından itibaren kripto için vergi ödemeye başlamaları gerekse bile, NFT’ler için herhangi bir vergi ödemek zorunda kalmayacaklar.

Oysa Upbit kripto borsasının ana şirketi Dunamu, son haberlerden memnun olabilir.

Dunamu ve yeni ortağı Hybe’nin çılgınca popüler BTS K-pop grubuna dayanan koleksiyonlarla birlikte NFT alanına girmeye hazır olduklarına dair haberler var.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Amazon'un NFT Pazarı Önümüzdeki Ay Piyasaya Sürülecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu