Hacker Grubu Milyon Dolarlık Bitcoin Talep Ettiğinden Arjantin Sınırları Kapandı - BTC MAGAZİN

Hacker Grubu Milyon Dolarlık Bitcoin Talep Ettiğinden Arjantin Sınırları Kapandı

  • Arjantin, ülkedeki tüm göç noktalarını kapatan bir fidye grubuyla pazarlık yapmayı reddetti.
  • 27 Ağustos’ta bu kontrol noktalarını fiilen kapatmış olsalar da, grup sınırdaki sunucularını geri yüklemek için 2 milyon dolar talep etti.

Fidye notu, dosyalarının şifrelenmiş olduğunu ve dosyaların şifresini çözmenin tek yolunun “şifre çözücü programı” satın almak olduğunu belirtti.

Saldırıdan sorumlu olanın kendileri olduğunu kanıtlamak için hacker grubu, önemli miktarda hassas veri yayınlandı. Bir hafta sonra, kötü niyetli kişiler fidyeyi yaklaşık 4 milyon dolara yükseltti (yaklaşık 355 Bitcoin değerinde).

Bir tehdit analisti ve bu tür saldırılarda uzman olan Brett Callow, bu durumların yıkıcı potansiyele sahip olduğunu ve çalınan verilerin ulusal güvenliği bile tehdit edebileceğini söyledi. Ayrıca şöyle dedi:

“Devlet daireleri söz konusu olduğunda, veriler genellikle son derece hassas olabileceğinden ve hatta bazı durumlarda ulusal güvenlik için bir risk oluşturduğundan bu durum büyük tehdittir. Artık her 10 fidye yazılımı saldırısından 1’inden fazlası veri hırsızlığını içeriyor ve rutin olarak veri çalan grupların listesi giderek artıyor. Sonuç olarak, bunun gibi olayların giderek daha yaygın hale gelmesi çok muhtemeldir.”

Arjantin devlet yetkilileri konuyla ilgili ne yapılacağı yada alınan önemlerin ne olduğunu hala belirtmediler. Sınırların tekrar kapanması Arjantin’i zor durumda bırakacaktır. 27 Ağustos’ta kısa süreliğine, saldırı yüzünden sunucuların çökmesi ile kapanan sınırlar şu anda faaliyet görmektedir. Ancak, grubun tehditleri hala devam etmektedir.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu