Hackerlar 52.000.000 Dolar Değerinde BTC Taşıdılar - BTC MAGAZİN

Hackerlar 52.000.000 Dolar Değerinde BTC Taşıdılar

  • Son 48 saat içinde, dört yıl önce Bitfinex borsasının cüzdanlarını hackleyen kötü niyetli kişiler, Bitcoin’de 52 milyon dolardan fazla para aktardı.

Son on beş saat içinde Whale Alert, dört yıl önce Bitfinex kripto borsasına saldıran siber suçlular tarafından aktarılan yaklaşık 2.484 BTC‘yi tespit etti. Bu 26,326,334 dolar tutarındadır.

Çarşamba günü, bilgisayar korsanları toplamda 52.000.000 dolardan fazla olan benzer miktarda fon hareket ettirdi.

Bilgisayar Korsanları Bitcoin’de 52 Milyon Dolar Kaydırdı

Blockchain aracılığıyla taşınan önemli miktardaki kriptoları izleyen büyük Twitter robotu, Çarşamba ve Perşembe günleri devasa miktarda Bitcoin işleminin yapıldığını fark etti.

Bir dizi işlemden oluşan bu iki yığın işlem, lider kripto para biriminde (BTC), toplamda 52 milyon dolardan fazla taşıdı.

Dört Yıllık Bilgisayar Korsanlığının Yıldönümü

Geçtiğimiz Ağustos, kripto ticareti devi Bitfinex’e yapılan (2016’da ki) meşhur hack saldırısının dördüncü yıl dönümüydü.

O zamanlar, siber suçlular 72 milyon dolar çalmayı başardılar, bu miktar toplamda yaklaşık (o zamanki borsa kuru üzerinden) 120.000 Bitcoin’e eşittir.

Bilgisayar korsanları, bu yıl çalınan fonların büyük bir kısmını aktif olarak taşımaya başladı. Btcmagazin, bilgisayar korsanlarının; Nisan ayında (BTC cinsinden 7,006,854$), Mayıs’ta (BTC cinsinden 255,863$) ve Haziran’da (BTC cinsinden 4,800,000$) yaptığı işlemlerini daha önce bildirmişti.

Bilgisayar Korsanları Bitfinex ile Pazarlık Yapmıyor

Bitfinex’in çalınan fonlardan geriye kalanları kurtarma girişimleri başarısız olmuş gibi görünüyor. Borsanın CTO’su Paolo Ardoino, şirketin bilgisayar korsanlarıyla iletişime geçmesine yardımcı olacak kişilerin ödüllendirileceğini açıklamıştı.

Ayrıca Bitfinex, o zamanlar (hack sırasında) elde ettikleri BTC‘nin kalanlarını iade etmeleri şartıyla bilgisayar korsanlarına bir ödül de teklif etti. Ancak suçlular yanıt vermedi.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu