Square, Bitcoin'e 50 Milyon Dolarlık Yatırım Yapıyor - BTC MAGAZİN

Square, Bitcoin’e 50 Milyon Dolarlık Yatırım Yapıyor

  • Square, her yerde bulunabilecek bir para birimi olabileceğini tahmin ederek 50 milyon dolarlık bir Bitcoin yatırımı yapıyor.

Street Insider, Ödemeler devi Square’in 4.709 bitcoin (50 milyon dolar) satın aldığını bildirdi. Jack Dorsey destekli şirket dünyanın en büyük kripto para birimini ekonomik güçlendirme aracı olarak tanımlıyor.

Square, (2020) 2. çeyreğin sonundaki toplam varlıklarının yüzde birini Bitcoin’e yatırdı. Square’in CFO’su Amrita Ahuja, Bitcoin’in gelecekte her yerde bulunan bir para birimi olma potansiyeline sahip olduğunu iddia ediyor:

“Bitcoin’in gelecekte daha yaygın bir para birimi olma potansiyeline sahip olduğuna inanıyoruz. Adaptasyon arttıkça, disiplinli bir şekilde öğrenme ve katılma niyetindeyiz. Daha kapsayıcı bir geleceğe dayalı ürünler geliştiren bir şirket için bu yatırım, o yolculuğun bir adımıdır.”

Square’in Cash Uygulaması ilk olarak 2017’nin sonlarında Bitcoin satın alımlarını mümkün kıldı. Bu, şirketin kazançlara büyük oranda olumlu etki etti.

Halka açık şirket, yatırımı ile, Bitcoin’e yaptığı 450 milyon dolarlık bahisle, Wall Street’i şoke eden, dünyanın önde gelen iş zekası şirketi MicroStrategy’nin liderliğini takip etti.

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, haberlerle ilgili tweetinde kurumsal yatırımların yeni bir hareketi temsil ettiğini iddia ediyor:

Gemini kurucu ortağı Cameron Winklevoss, Bitcoin’in kurumsal bir hazine varlığı olma yolunda olduğunu iddia ediyor.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu