Hackerlar, KuCoin’den 37.354.925 XRP Taşıdı

  • Whale Alert, bu fonları KuCoin borsasından çaldıktan sonra cüzdanları arasında aktaran kripto para birimi bilgisayar korsanları tarafından 37.35.925 XRP’nin aktarıldığını tespit etti.

Büyük kripto takipçisi Whale Alert, toplam 37,3 milyon XRP taşıyan altı büyük XRP işlemi tespit etti.

Geleneksel para biriminde bu 9,122,886$’a denk geliyor ve bu fon, bilgisayar korsanlarının 26 Eylül Cumartesi günü KuCoin’den aldıkları 150 milyon doların sadece küçük bir kısmı.

KuCoin Bilgisayar Korsanlığı Saldırısına Uğradı

Hack, KuCoin ekibinin sıcak cüzdanlarda bulunan kripto varlıklarının borsadan ayrılmaya başladığını fark ettiği hafta sonu gerçekleşti.

Genel olarak, kripto para birimlerinde (BTC, ETH, Chainlink, SNX ve ERC20 tokenleri dahil) yaklaşık 150 milyon dolar borsadan çekildi.

Tron’un kurucusu Justin Sun ve Binance başkanı CZ, bilgisayar korsanının platformlarında aklamak için gönderebileceği herhangi bir parayı donduracağına söz verdi.

Şu Ana Kadar KuCoin’den 37,3 Milyon XRP Taşındı

KuCoin Cumartesi günü bir AMA gerçekleştirdi, durumu topluluğa ayrıntılı olarak açıkladı ve kayıpları tüm müşterilerine geri ödeyeceğine söz verdi.

Daha sonra ortaya çıktığı gibi, çalınan kriptolar arasında Ripple’ın yerel tokeni XRP de vardı.

Büyük blockchain izleme hizmeti Whale Alert, bugün KuCoin hackerları tarafından 37.354.925 XRP’nin şu ana kadar hareket ettirildiğini fark etti.

Btcmagazin daha önce, bilgisayar korsanlarının yakın zamanda Uniswap aracılığıyla çalınan kripto para birimini aklamaya çalıştıklarını bildirmişti.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeyi unutmayın!


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Yorumlar (Hayır)

Cevap bırakın