Hangisini Tercih Ederdiniz? Bitcoin mi Altın mı? - BTC MAGAZİN

Hangisini Tercih Ederdiniz? Bitcoin mi Altın mı?

Altın, gümüş ya da Bitcoin? Bu soru muhtemelen yatırımcıların kafasını kurcalıyor. CNBC Futures Now, Twitter üzerinden yatırımcıların altın, gümüş ya da Bitcoin arasından hangisini güvenilir yatırım aracı olarak tercih edeceklerini öğrenmek üzere bir anket yayınladı.  4 bin 221 kullanıcının katılım sağladığı anketin kesin sonuçlarında yüzde 75 oranında Bitcoin tercih edildi. Bitcoin’i yüzde 19 oy oranıyla altın, yüzde 6 oy oranıyla gümüş takip etti. Daha önce Greyscale Investment’in “Drop Gold, Buy Bitcoin” yani “Altını bırak, Bitcoin al” kampanyasıyla alevlenen hangisi daha güvenilir altın mı Bitcoin mi tartışmasına da bu anketle nokta konulmuş oldu.

BİTCOİN DAHA KULLANIŞLI

Günümüzde dijitalleşmenin de getirdiği birçok yenilikle beraber, yatırımcılar kripto paralara yönelip, geleneksel yöntemlerden uzaklaşmaya başladı. Her ne kadar altın uzun yıllardan beri kullanılan bir yatırım aracı olsa da, fiziksel bir varlığının olması ve yer kaplaması gibi dezavantajlar, insanları Bitcoin gibi kripto paralara yönlendirmeye başladı. Tabi ki altın ve Bitcoin arasındaki savaş bu kadar kolay bitmeyecek. Ama ileride -her şeyin dijitalleşmeye başladığını düşünürsek-, bazı analistlere göre kimin galip geleceğini görebilmek pek de zor değil.

GÜVENİLİR AMA DÜŞÜŞ YAŞAYABİLİR

Anket her ne kadar Bitcoin’i güvenilir bir yatırım aracı olarak gösterse de, bazı analistlere göre kripto para biriminin 8 bin dolar seviyesinin altına düşmesi bekleniyor.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu