Avusturalya'nın En Büyük Üniversitesi Kripto Para Doktora Programı Başlattı - BTC MAGAZİN

Avusturalya’nın En Büyük Üniversitesi Kripto Para Doktora Programı Başlattı

Batı Avustralya’nın en büyük üniversitesi olan Curtin University, kripto para doktora programı başlattığını açıkladı.


Curtin Üniversitesi Bitcoin ve Ethereum’u Kabul Etti


Kripto Para Doktora Burs Fonu, şirketlere ve bireylere, doktora öğrencilerine blok zinciri, siber güvenlik ve veri analitiği konularında kripto para birimi fonlaması yoluyla yardım etmeleri için yardım sağlayacak.

Kripto para birimi ve blok zinciri teknolojisine odaklanan yüksek öğretim programı, okul yetkililerinin kripto para birimlerinin bir ödeme yöntemi olarak popülerleştirilmesine yardımcı olacağını söylediği Bitcoin veya Ethereum ile finanse edilecek.

Curtin Üniversitesi Doçent Başkan Yardımcısı Profesörü Garry Allison, fonun kripto para yatırımcılarının bu yeni teknolojiyi geliştirmeye yardımcı olacak yeni nesil doktora mezunlarını teşvik etmeleri için iyi bir fırsat olduğunu belirtti.

“Üniversite, Kripto Para Doktora Burs Fonu’nu kurarak, Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paralardan önemli faydalar elde etmiş girişimcilere bu topluluklara geri bir şey vermeleri için bir fırsat sunacak”

Garry Allison

Yeni fon, varlıklı kripto yatırımcılarının, öğrencilerin eğitimine fon sağlayarak Bitcoin ve Blockchain teknolojisinin benimsenmesini kolaylaştırmaya yardımcı olacak. Dahası, en cömert bağışçılar, sponsor olmak istedikleri uzmanlık alanını bile seçebilirler.

Son birkaç ayda, Dublin City Üniversitesi ve British Columbia Üniversitesi gibi diğer eğitim kurumları Blockchain teknolojisi programlarını başlattılar. Dublin City Üniversitesi, yüksek lisans derecesi sunmak için teknoloji şirketi ağı İrlanda ICT Skillnet ile ortak oldu. British Columbia Üniversitesi de Blockchain teknolojisinde yüksek lisans eğitimi verdiğini açıkladı.

2013 yılında Kıbrıs’taki Lefkoşa Üniversitesi, öğrencilerinin Bitcoin ile ödeme yapmalarını sağlayan dünyadaki ilk üniversite oldu.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu