SFOX: Ethereum Artık Bir Altcoin Olamaz ! - BTC MAGAZİN

SFOX: Ethereum Artık Bir Altcoin Olamaz !

San Francisco Open Exchange (SFOX), 24 Temmuz’da yayınlanan son piyasa raporunda, Ethereum (ETH) ‘nin artık bir altcoin olamayacağını öne sürdü.

SFOX, “Ethereum’u bir altcoin olarak sınıflandırmanın artık doğru olamayacağını” belirtti. Kurumun, ETH’nin altcoin kategorisine uymayabileceğini öne sürmesinin nedeni, BTC’nin Ethereum ile mevcut korelasyonunun belirgin şekilde daha yüksek olması. Raporun yazarı ayrıca şunları da belirtti:

“Bu, Ethereum’un, Bitcoin gibi, halka açık varlık olarak tanınan bir blok zinciriyle kendi kendine ortaya çıktığı fikrini destekleyebilir. Bu eğilim devam ederse, Ethereum’u Bitcoin olmayan diğer kriptolarla aynı seviyede “altcoin” olarak sınıflandırmak uygun olmayabilir. ”

Libra tartışması BTC’nin oynaklığını artırdı

Rapor ayrıca, Facebook’un Libra adlı kripto para birimi konusundaki son tartışmaların, kripto para biriminin doğrudan inceleme altında olmamasına rağmen kripto piyasasında fiyat düşürürken, Bitcoin’in volatilitesini ve hakimiyetini artırdığını gösteriyor.

Ayrıca bugün, Çin merkez bankası web sitesinde Bitcoin’in ne olduğunu, nasıl çalıştığını ve neden değerli olduğunu gösteren bir Infografik yayınladı.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu