Lark Davis: Ethereum Güncellemesinin ETH Fiyatı Üzerinde Ciddi Etkileri Olabilir - BTC MAGAZİN

Lark Davis: Ethereum Güncellemesinin ETH Fiyatı Üzerinde Ciddi Etkileri Olabilir

Ünlü yatırımcı Lark Davis, yaklaşmakta olan Ethereum ağ güncellemesi hakkındaki görüşlerini paylaştı.

ETH 2.0 yükseltmesinin bir parçası olarak “Triple Halving” olarak adlandırılan süreçten geçecek. Bu, önümüzdeki yıllarda ETH fiyatı üzerinde ciddi etkileri olan varlık için oldukça önemli bir ekonomik olaydır.

Davis, Ethereum’un ETH 2.0 güncellemesinin bir parçası olarak sözde “üçlü halving” geçireceğini belirtti. Davis’e göre bu, ikinci büyük kripto para birimi için çok önemli bir ekonomik gelişme. Yatırımcı, böyle bir senaryonun ETH’nin gelecekteki fiyatı için ciddi etkileri olacağını da sözlerine ekledi.

Lark Davis, sağladığı grafikte, blok başına günlük ödül için madencilere günde yaklaşık 12.800 ETH ödendiğini gösterdi ve Ethereum satmak için günlük baskının 25,6 milyon dolar olduğunu açıkladı. Proof-of-work (PoW) sisteminde olduğu için madenciler sürekli satış yapıyor ve piyasaya zarar veriyor. 

Ethereum bir daha asla aynı olmayacak

Lark Davis ölçeklendirme konusuna da değindi. Ona göre, geliştiriciler, iş kanıtı (PoW) kalıcı olarak sona erdirecek ve ağda hisse kanıtı (PoS) çağını başlatacak bir “birleşmeyi” hızlı bir şekilde izliyorlar. Davis, bu birleşmenin 2021’in sonunda veya muhtemelen 2022’nin başlarında gerçekleşebileceğini söyledi.

Ünlü yatırımcı, yükseltmenin bariz sonuçlarından bahsetti. Her şeyden önce, bu, paylaş ve bırak ekonomisinden hisse senedine ve ekonomiyi yeniden yüklemeye geçişin bir sonucu olacaktır. Davis bunu, iş kanıtının (PoW) satışları teşvik etmesine bağladı. Modernizasyonun bir diğer önemli yönü, günlük ETH ihracında yüzde 90 azalma olduğunu vurguladı.

Lark Davis, borsalara günlük Ether arzının rekor düşük seviyelere ulaşmaya devam ettiğini kaydetti. Bu, piyasanın madenci arz akışını daha da fazla emdiğini gösteriyor. Yatırımcının görüşüne göre, bu arz akışı yakında yüzde 90 oranında azalacaktır. Ayrıca, kart yakmayı getirecek olan EIP 1559’un Ether’i daha nadir hale getireceğini ve daha yüksek fiyatlara yol açacağını söyledi.

Davis bunu özetledi ve Ethereum blok zincirine erişimin Defi ve NFT için popüler olduğu bir zamanda, Ether varlığına rekor talep olduğunu söyledi. Yatırımcı, bu faktörlerin ETH varlıkları için önemli olduğunu belirtti.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu