JPMorgan, Müşterilerine Bitcoin, Bitcoin Cash ve Ethereum Fonlarına Erişim Sunmaya Başladı - BTC MAGAZİN

JPMorgan, Müşterilerine Bitcoin, Bitcoin Cash ve Ethereum Fonlarına Erişim Sunmaya Başladı

ABD’nin en büyük bankası olan JPMorgan Chase varlık yönetimi bölümünün tüm müşterileri için kripto para birimi fonlarına erişim başlattı.

JPMorgan’da kripto paralara erişim yalnızca zengin müşterilerle sınırlı kalmayacak.

Mart ayında Morgan Stanley, üç Bitcoin fonuna erişim başlattı, ancak teklif, bankanın risk toleransı nedeniyle yalnızca yüksek net değerli bireyler için geçerliydi.

JPMorgan’ın mali danışmanlarının artık önde gelen kripto para varlık yöneticisi Grayscale Investments’ın dört Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum ve Ethereum Classic fonunun hisseleriyle alım satım yapmasına izin veriliyor. 

Yakın tarihli bir Bloomberg röportajında, JPMorgan’ın varlık yönetimi direktörü Mary Callahan Erdoes, bankanın müşterilerinin çoğunun Bitcoin’i yeni bir varlık sınıfı olarak gördüğünü söyledi:

Müşterilerimizin çoğu, “Bu bir varlık sınıfı ve ben yatırım yapmak istiyorum” diyor ve bizim işimiz, paralarını yatırım yapmak istedikleri yere koymalarına yardımcı olmak.

Bankanın kriptoya dahil olmasına rağmen, JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, Bitcoin karşıtlığına devam ediyor. Dimon, kısa süre önce kriptodan uzak durmayı önerdi, ancak müşterileri arasında kriptoya talep olduğunu itiraf etti: 

İnsanlara kişisel tavsiyem, ondan uzak durun. Bu, müşterilerin istemediği anlamına gelmiyor. Bu, bir işi nasıl yürütmeniz gerektiğine bağlı… İnsanlara paralarını nasıl harcayacaklarını söylemem.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu