Haziran Ayının Takip Edilen DeFi Projeleri

DeFi, bir devlet kurumunun veya merkezi bir bankanın finansal işlemleri onaylaması ihtiyacını teorik olarak ortadan kaldıran bir dijital finansal altyapıdır. Yeni bir finansal hizmet inovasyonu dalgası olan DeFi, blok zinciri teknolojisi ile temelden bağlıdır. Blok zincirlerinde asla tek bir varlık işlem defteri üzerinde kontrol sahibi olamaz veya kayıtları değiştiremez. Blok zincirlerindeki dApp’ler kullanılarak iki veya daha fazla taraf, aracıların katılımı ve maliyetleri olmadan akıllı sözleşmeleri ve blok zinciri teknolojisini kullanarak ödünç alabilir, takas yapabilir, ödünç verebilir ve başka ticari faaliyetlerde bulunabilir. Teorik olarak bu özgür, adil ve açık bir pazardır. Bu içerikte Haziran ayının takip edilen DeFi tokenları listesine göz atalım.

Reserve Rights (RSR)

Haziran Ayının Takip Edilen DeFi Projeleri 2
Reserve Rights (RSR)

Reserve Rights, merkeziyetsiz dijital ödeme çözümleri geliştirmekte olan bir projedir. Kripto işlemleri için sağlam teminat desteği de dahil olmak üzere merkeziyetsiz dijital ödeme çözümleri yaratan Reserve Rights, bankacılık altyapısının zayıf olduğu ve hiperenflasyonun olduğu bölgelerde güvenilir bir finansal sistem sağlamayı amaçlamaktadır. RSR token, Huobi Prime platformunda 2019’da yapılan bir IEO ile piyasaya sürülmüştür. Reserve Rights ekosistemi yakında yalnızca çekirdek ekip tarafından değil tüm topluluk tarafından yönetilecek. RSR token sahipleri herhangi bir Reserve Rights stablecoini üzerinde staking yapabiliyor. $0,00902 fiyatındaki RSR son 30 hünde %55,2 yükseldi.

dYdX (DYDX)

Haziran Ayının Takip Edilen DeFi Projeleri 3
dYdX (DYDX)

Temelde bir kripto para borsası olan dYdX, platformu merkeziyetsizleştirme çabaları için bağımsız bir blok zinciri başlattığını duyurdu. Cosmos tabanlı Katman-1 blok zinciri, dYdX platformunun dördüncü versiyonunu tanıtacak. Cosmos’ta bağımsız bir zincire sahip olmanın platforma özellikler ve ücretler konusunda ekstra esneklik sağlayacağı düşünülüyor. Cosmos’un avantajı, dYdX ağının tam ihtiyaçlarına uyacak şekilde geliştirilebilmesidir. Tüccarlar artık alım satım için gas ücreti ödemeyecek. dYdX, alıcılarla satıcıları doğrudan eşleştiren sipariş defterlerinin kurum ölçekli işlemleri ele almak için daha uygun olduğunu savunan bir platformdur. Son haftada %28,6 değer kazanan DYDX token şu anda $1,50’dan işlem görüyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Düşükten Alınabilecek Play to Earn Tokenları

GMX (GMX)

Haziran Ayının Takip Edilen DeFi Projeleri 4
GMX (GMX)

GMX, düşük swap ücretlerini destekleyen merkeziyetsiz bir borsadır. Bu borsa kaldıraç ticareti, piyasa yapıcı likidite sağlayıcı ücretleri, swap ücretleri ve çoklu varlık havuzları gibi birçok şey tarafından desteklenmektedir. BNB Smart Chain’de başlatılan proje daha sonra Arbitrum’a geçiş yapmıştır. Kullanıcı sayısını artıran GMX daha sonra Avalanche’a doğru da genişlemeye devam etmiştir. GMX, yatırımcılara maliyet tasarrufu ile spot ve short / long kaldıraçlı ticaret için eksiksiz bir araç seti sunmaktadır. Proje genel olarak bir üstteki proje dYdX’e ve MCDEX’e rakip olarak görülmektedir. Yatırımcılar bu borsada arbitraj riski olmadan düşük maliyetle ticaret yaparkar. Kendi likidite havuzlarını kullanan borsada fiyatlar Chainlink’in oracle’ları ile belirlenir.

GMX token geçtiğimiz haftaya göre %25,3 değer kazanmıştır ve $19,48 fiyatındadır.

Keep Network (KEEP)

Haziran Ayının Takip Edilen DeFi Projeleri 5
Keep Network (KEEP)

Keep Network, kullanıcıların varlıklarını tam şifreleme ve erişim ile güvenli bir şekilde saklamasına ve varlığın sentetik versiyonunu Ethereum blok zincirinde güvenli bir şekilde takas etmesine olanak tanıyan merkeziyetsiz, açık kaynaklı bir platformdur. Özel veri depolama ve şifreleme yöntemlerini kullanan Keep Network, kullanıcı gizliliğini korumak için blok zincirinin keeps ismi verilen zincir dışı özel bölümlerini kullanır. tBTC isimli bir token sunan Keeps, gerçek BTC’nin özel anahtarlarını saklar ve anahtarların genel Ethereum blok zincirinde güvenle tutulmasını sağlar. tBTC, Keep Network’ün en önemli ürünüdür. $0,176 fiyatındaki KEEP token son haftada %4,8 değer kazanmıştır.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu