HSBC, R3'ün Corda Blockchain'ine 10 Milyar Dolarlık Kayıtlar Koydu - BTC MAGAZİN

HSBC, R3’ün Corda Blockchain’ine 10 Milyar Dolarlık Kayıtlar Koydu

HSBC, R3’ün Corda blok zincirine 10 milyar dolarlık kağıt bazlı özel yerleştirme kayıtları koydu ve bu yıl ve önümüzdeki yıl boyunca projeyi hızlandırmayı planlıyor.

HSBC Velayet inovasyonu ve stratejisi başkanı Ciaran Roddy, “Yeni ve mevcut müşterilerden platformda önümüzdeki 12 ila 18 ay boyunca önemli miktarda ek hacim ve özel yerleşim gerçekleştirebileceğimizden eminiz” dedi. 

Şirket, daha önce Mart 2020’ye kadar platformda 20 milyar dolar olacağını açıklamıştı. HSBC, müşteri ilgisi nedeniyle platformun işlevselliğini artırma çabalarının işe alım baskısını yavaşlatan şey olduğunu söyledi. 

Kripto alanına taşınmak için acil bir planı bulunmayan HSBC, henüz dijitalleştirilmemiş varlıklara ve borsa tabanlı güvenlik tokenlerine ve kesirli hale getirilebilecek geleneksel varlıklara odaklanmış durumda. Banka, müşterilerinin tüm fon yaşam döngüsü için token kullanma talebini ve bir varlık sepeti olan tokenlerin de farkında olduklarını söyledi. 

Banka, geleneksel yerleşimlerin aksine blockchain kullanıyor çünkü özel yerleşimleri dijitalleştirdikten sonra tokenleştirmeyi planlıyor. 

HSBC dijitalleşme projesine maliyet tasarrufu tahmini yapmadı ve bunun yerine “ iç verimliliğin artışta” olduğunu iddia etti. Ancak Ciaran Roddy, bankanın Corda ile ana amacının gerçek zamanlı bilgi erişimi elde etmek olduğunu söyledi:

“Blockchain daha yaygın hale geliyor ve z daha sonra müşterilere kaynak sağlamak için bize gelmek yerine self-servis araçları sağlayarak müşterilere değer katacak konumda olduğumuz için daha fazla kendimizi geleceğe kanıtlamaya çalışan bir kurumuz. ”

Müşteriler, bankanın “Dijital Kasa” olarak adlandırdığı Corda platformuna HSBC çevrimiçi hesapları aracılığıyla erişebilirler.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu