İngiliz Kulübünün Oyuncuları Performansa Dayalı Bitcoin Ödemesi Alacak - BTC MAGAZİN

İngiliz Kulübünün Oyuncuları Performansa Dayalı Bitcoin Ödemesi Alacak

Southampton Futbol Kulübü, Sportsbet ile Bitcoin’de performansa dayalı bonus ödeme seçeneği içeren yeni bir sponsorluk anlaşması imzaladı. 

Premier Lig kulübü, yaptığı açıklamada “hızlı büyüyen para biriminden” yararlanabileceğini söyledi: 

Anlaşma, kulüp tarihindeki en büyük sponsorluk anlaşmasıdır ve ayrıca kulübe her sezon sonunda Bitcoin’de belirli performansa dayalı bonusların ödenmesi seçeneğini de içeriyor ve kulüp olarak yeni, yükselen para biriminin gelecekte önemli faydalar sağlayacağını düşünüyoruz. 

Southampton FC ve Sportsbet arasındaki ilk forma sponsorluk anlaşması, geçen Ağustos ayında 2020-2021 sezonunun başlangıcında duyurulmuştu. 

Sabit bir ücretin yanı sıra, futbol kulüplerinin sponsorları genellikle telif ödemelerini ve performansa dayalı bonusları ödemek zorundadır.  

Spor endüstrisine nüfuz eden kripto

Kripto para birimleri, Avrupa futbol sahnesini çoktan yerini aldı. Ocak 2018’de, ilk kripto para çılgınlığının zirvesi sırasında, Arsenal, CashBet’in ICO’sunu tanıtmak için bir anlaşma imzaladı.           

Geçen yıl Katalan futbol kulübü FC Barcelona, ​​taraftar katılımını artırmak için kendi token’ını başlattı.    

Aralık ayının sonlarında, NFL oyuncusu Russell Okung maaşının yarısını Bitcoin ile almaya başlarken, yedi kez Super Bowl galibi Tom Brady şimdi kendi NFT şirketini kuruyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu