08 Nisan 2021 Polkadot (DOT) Fiyat Analizi - BTC MAGAZİN

08 Nisan 2021 Polkadot (DOT) Fiyat Analizi

Polkadot piyasa değeri yılın başından bu yana %368 artış gösterdi. Yıla 7 dolarlık değerle başlayan DOT, yazım zamanında 40 dolar civarında işlem görüyor.

Merkezi olmayan finansın büyümesi ve kripto piyasasındaki ralli bu yükselişin arkasındaki sebep olarak görülüyor. 38 milyar dolarlık piyasa değeri ile DOT, CoinMarketCap listesinde yedinci sırada yer alıyor.

Polkadot saatlik grafik

DOTUSD
Kaynak: TradingView

DOT’un saatlik grafiği, altcoinin bir düzeltme aşamasından geçtiğini vurguladı. 41 dolarlık desteğin oldukça üzerinde kaldıktan sonra, DOT 6 Nisan’da düşüşe geçti. Dijital varlığın değeri 37 $ ‘a kadar düştü ve ardından bir geri dönüşe tanık oldu.

Yazım zamanında, DOT yükselen bir kanaldaydı, ancak önceki eğilim düşüş olduğundan, piyasadaki bir dalgalanmadan daha yüksek bir fiyat kırılma şansı var gibi görünüyor.

Muhakeme

DOT piyasasındaki %18’lik düzeltme, kısa vadeli piyasada büyük dalgalanma ve düşüşe neden oldu. Düzeltme ve geri çekilmeden sonra, Bollinger Bantları hala farklı görünüyor ve bu da mevcut piyasanın oldukça değişken yapısını gösteriyor. Bu arada, dalgalanma sinyal hattını da altına itti ve DOT değerindeki bu artışı öngördü.

Bu arada, 50 hareketli ortalama şamdanların üzerinde kaldı ve fiyatın artması için bir direnç noktası oldu. Ancak, diğer göstergeler boğaların devralması konusunda baskın görünmüyor.

Göreceli Güç Endeksi, varlığın alış ve satış baskılarının eşitlendiği bir denge durumunda olduğuna dikkat çekiyor. Yine de, piyasada DOT’u daha yüksek bir değere taşımak için ivme yok. 

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu