15 Şubat 2021 BTC, ETH ve XRP Fiyat Analizi - BTC MAGAZİN

15 Şubat 2021 BTC, ETH ve XRP Fiyat Analizi

Yeni hafta, kripto para piyasasında keskin bir düşüşle başladı. Hemen hemen tüm madeni paralar bir düzeltme ile karşı karşıya kaldı, ancak bazıları zaten önceki pozisyonlarına geri döndü.

Kaynak: CoinMarketCap

BTC / USD

BTC / USD grafiği
Kaynak: TradingView’den

Geçen Pazar, boğalar 48.000 dolarlık direnci aşmayı başardılar ve bir kez daha 50.000 dolarlık hedef seviyesini test etmeye çalıştılar. Sonuç olarak, Bitcoin fiyatı mutlak maksimumunu 49.715 dolar civarında yeniledi ancak hafta sonunda 50.000 dolarlık psikolojik seviyeye ulaşamadı.
Oldukça güçlü bir düşüş ivmesi pariteyi bu gece ortalama fiyat seviyesinin altına çekti ve satıcılar 46.000 $ desteğini test etti. Sabah, fiyat bu destek seviyesinden sıçradı ve iki saatlik hareketli ortalama EMA55 civarında konsolide oluyor. Bu haftanın başında düşüş ivmesi tekrarlanırsa, düşüş 44.000 $ ‘a ulaşabilir. Ortalama fiyat seviyesi satıcıların saldırısını sınırlarsa, parite 49.000 $ alanına toparlanacak.

Bitcoin, yazım anında 47,785 dolardan işlem görüyor.

ETH / USD

ETH / USD grafiği
Kaynak: TradingView

Geçtiğimiz hafta sonu boğalar, 1.900 $ seviyesinin üzerindeki koşuya devam edemediler. Cumartesi günü, Ethereum (ETH) fiyatı ortalama fiyatlar alanına geri döndü ve tüm Pazar günü, iki saatlik EMA55’in üzerinde bir yer edinmeye çalıştı.
Yine de, ayılar bu gece bu güçlü desteği zorladı ve yerel minimum 1.660 $ olarak belirledi. Sabah, fiyat 1.720 dolarlık alana sıçradı ve hareketli ortalama EMA55 alanında toparlanmaya devam etmeye çalışıyor. Ancak, alım hacmi hala düşük ve satıcıların baskısı yoğunlaşabilir. Sonuç olarak, bu haftanın başında parite destek hattına (1.560 $) geri dönebilir.

Ethereum, yazım anında 1.796 dolardan işlem görüyor.

XRP / USD

XRP / USD grafiği
Kaynak: TradingView

Hafta sonu, XRP fiyatı 0,60 $ seviyesinin üzerinde kalamadı. Bu haftanın başında 4H EMA55’in altına düştü.
Ortalama fiyat seviyesi, paritenin şu ana kadar düşüşünü askıya aldı ve satıcıların 0,50 $’lık psikolojik işareti test etmesine izin vermiyor. Ancak, bugün ayılar saldırıyı yoğunlaştırabilir ve madalyonun fiyatını 0,50 doların altına çekebilir.
0.50 $ seviyesindeki psikolojik destek tutarsa, haftanın ilk yarısında parite son zamanların en yüksek seviyesine ulaşabilir.

XRP, yazım anında 0,56 dolardan işlem görüyor.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu