SBI, Kripto Para Birimi Ortak Girişimi Oluşturmayı Planlıyor - BTC MAGAZİN

SBI, Kripto Para Birimi Ortak Girişimi Oluşturmayı Planlıyor

XRP Destekçisi SBI Holding, uluslararası finans firmalarıyla bir kripto para birimi ortak girişimi kurmak için görüşüyor.

Japon finans devi SBI Holding, kripto para birimi işini genişletmek amacıyla uluslararası finans şirketleriyle bir kripto ortak girişimi kurmayı planlıyor. Şirket, Japon kripto para borsası TaoTao’yu 2020 yılında satın aldı .

SBI Holding CEO’su Yoshitaka Kitao, Reuters ile yaptığı bir röportajda , şirketin birleşme ve satın alma (M&A) stratejisinin birkaç şirkette azınlık hisselerini almaya benzemediğini söyledi. SBI, dünyanın önde gelen kripto şirketleriyle ortaklık kurmayı planlıyor.

SBI Holdings, Aralık 2020’ye kadar dokuz ay boyunca kripto para birimi karında büyük bir artış bildirdi. Kripto işinden gelen vergi öncesi kar, 2019’un aynı dönemine göre %83 artarak 6.7 milyar yen (64 milyon $) oldu.
Dünyanın en değerli beşinci kripto para birimi XRP, SEC’in Ripple aleyhine açtığı davanın ardından son haftalarda SBI Holdings’ten destek aldı. Şirket, bu ayın başlarında müşterilerin faiz karşılığında XRP ödünç vermesine izin vereceğini duyurdu. Yoshitaka Kitao, Aralık 2020’de Japon finans düzenleyicisine göre XRP’nin bir menkul kıymet olmadığını belirtti.

Cryptocurrency Ortaklıkları

“Dünyada bir numara olmak için seçimimiz lider bir şirketi satın almak veya büyük küresel şirketlerle bir ittifak oluşturmaktır. Birleşme ve satın alma stratejimiz, birçok şirkette azınlık hisselerini almak gibi bir şey olmayacak. Yatırımcılar bir zamanlar hisse senetlerine veya tahvillere yatırım yaptıkları dünyada yaşadılar, artık bu bir ikisi veya durumu değil.”

Kitao

SBI CEO’su, kripto para varlıklarına artan kurumsal ilgiyi de özetledi. Şirket, büyük ölçekli birleşmeler ve satın almalar yoluyla kripto işini genişletmeyi hedefliyor.

“Kurumsal yatırımcılar, özellikle hedge fonlar, yakın zamanda kripto para birimlerine yatırım yapmaya başladılar… Sadece kurumsal yatırımcılar değil, Elon Musk da öyle.”

Kitao

SBI Holdings, Aralık 2020’de kripto ticaret firması B2C2’yi satın aldı. Kitao, son röportajında ​​bir kripto ortak girişimi için en az 2 anlaşmanın tartışıldığını ancak şirketin potansiyel ortakların isimlerini açıklamadığını belirtti.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu