İngiltere Kripto Paraların Potansiyelini Araştırıyor

İngiltere Maliye Bakanı Rishi Sunak, Birleşik Krallık’ta dijital varlıkların uygulanması ve potansiyeli hakkındaki görüşlerini paylaştı. Bakan, kripto para birimleri ve stabilcoinler için güvenli desteğin getirilmesinin “öncü reformlar” gerektirdiğini söyledi.

Rishi Sunak’a göre, Avrupa Birliği ile İngiltere arasındaki Brexit konusundaki tartışmalar nedeniyle, bu durum Birleşik Krallık’ı kripto para varlıklarının geliştirilmesinde bağımsız adımlar atmaya zorlayacak. 

Sunak, AB ile imzalanan anlaşmanın amacının aynı zamanda finansal hizmetlerin denkliği konusunda kapsamlı bir dizi karşılıklı çözüme ulaşmak olduğunu üzülerek sözlerine ekledi.

Bakan, İngiltere’nin bundan sonra da ilerlemeye devam edeceğini ve devlet politikasının çıkarları doğrultusunda küresel mali zorluklarla işbirliği yapmaya hazır olduğunu da kaydetti. 

AB’nin Brexit müzakerelerini reddetmesinin artıları arasında Sunak, “işleri farklı ve daha iyi yapma” özgürlüğünü kaydetti. İngiliz bakan, ülkesinin bu şanstan “tam olarak yararlanacağına” olan güvenini dile getirdi. 

Sunak konuşmasında dijital para birimlerine ve İngiltere Merkez Bankası’na da değindi. Kripto para birimlerini tanıtmak için sürekli olarak reformlara danıştığını ve yeni teknolojilerin gücüne inandığını söyledi. 

Buna paralel olarak bakan, hükümetin ve İngiltere Merkez Bankası’nın da İngiliz ekonomisi ve toplumundaki yeni eğilimlerin etkisini bir bütün olarak yönetmesi gerektiğini söyledi.

Hükümetin nakde erişimi koruduğunu ve Birleşik Krallık vatandaşlarının finansal işlemlerini kolaylaştırmak için yeni yasalara danıştığını söyledi.  

Sunak ayrıca bu Eylül ayında İngiltere’de ilk NS&I yeşil tasarruf tahvillerinin piyasaya sürüldüğünü doğruladı. 


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   ABD'li Senatör Warren Bitcoin ve Kripto Paralara Ateş Püskürdü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu