Jake Chervinsky’ye Göre ICO’lar Dolandırıcı Mı?

Peki Jake Chervinsky Kim?

O bir avukat, ama sizin avukatınız değil. Jake’in Twitter sayfasına rastladıysanız, bununla ne demek istediğimizi kesinlikle anlayacaksınız.

Merkezi olmayan borç verme protokolü Compound’un genel danışmanı olan avukat, kariyerinde beyaz yakalı mali suçları araştırmaya başladı. En son küresel durgunluk sırasında hukuk fakültesinden mezun olma ve bu alandaki deneyimi ile birleştiğinde, Jake, emin bankacılık endüstrisi hakkında geniş bilgiye sahip.

Peki ya Bitcoin?

CoinDesk’e göre, Chervinsky şunları söyledi:

“Bitcoin hakkında bilgi sahibi olduğumda, beni bütünüyle ele alınamayan politik problemler grubu olarak gördüklerime – yanlış hizalanmış teşvikler, kira usulsüzlükleri davranışı, gizlilik haklarına saygısızlık bir mühendislik çözümü olarak yansıdı. ”

Jake, 2018’de, tüm sahtekarlık ve görevi kötüye kullanma davalarını inceleyen bir butik hukuk firması olan Kobre & Kim’e katılmıştı.

CD’ye konuşan avukat, son birkaç yıldır, tartışmalı bir şey olan İlk Para Teklifleri (ICO) hakkında konuştu. Bazı insanlar aptallıklar yaptı ve birçoğu ICO ilan etmek için bir ürün olmadan dolandırıcılık olarak, insanların paralarını çaldı:

Dolandırıcılık” terimini yalnızca dolandırıcılık, yani kasıtlı hile, aldatma veya diğer dürüst olmayan yollarla insanları haklı paralarından veya mallarından mahrum etmek için kullanmamız gerektiğine inanıyorum. Benim düşünceme göre, “dolandırıcılık” terimi, çoğu sahtekarlık hileli planlardan ziyade sadece başarısız iş kavramları olan ICO’lar bağlamında büyük ölçüde aşırı olarak kullanıldı.

Avukatın bu sözlerinden hareketle, yalnızca başarısız kripto ICO’ları için dolandırıcı dediğini, başarı olan ICO’ları bu listeden ayırdığını anlayabilmekteyiz.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Yorumlar (Hayır)

Cevap bırakın