Just Eat, 15.000 Restoran İçin Bitcoin Ödemeleri Ekledi - BTC MAGAZİN

Just Eat, 15.000 Restoran İçin Bitcoin Ödemeleri Ekledi

  • Bitcoin’in fiyatı, Bitpay’daki mevcut fiyatına bağlı olarak hesaplanacaktır.

13 ülkede faaliyet gösteren büyük bir İngiliz çevrim-içi yemek siparişi ve teslimat platformu olan Just Eat, Fransa’daki yan kuruluşu için kripto para biriminde ödeme desteği ekledi.

Şirket, kullanıcılarının Bitcoin (BTC) ile ödeme yapmasına izin vermek için kripto para ödeme sağlayıcısı Bitpay ile ortaklık kurdu. Decrypt tarafından ilk olarak 7 Eylül’de bildirildiğine göre; Just Eat kullanıcıları artık Fransa’daki 15.000 restorandan bu kripto para birimlerinden biriyle ödeme yaparak yemek sipariş edebilecekler.

Just Eat France web sitesi, kullanıcılarının “özel bir yazılım veya bir uygulama indirerek dijital bir cüzdan oluşturması” gerekeceğini söyleyerek; ödeme sürecini ayrıntılarıyla anlattı. Just Eat uygulamasına bağladıktan sonra, kullanıcılar; Bitpay ödeme portalına yönlendirecek olan “Bitcoin ile ödeme” seçeneğini seçebilirler.

Bitcoin fiyatı, Bitpay’deki mevcut fiyatına bağlı olarak hesaplanacak ve platform kripto para birimi ödemeleri için herhangi bir işlem ücreti talep etmeyecektir.

Bir kullanıcı Bitcoin ile ödenen bir siparişi iptal ederse, platform ödenen tutarı BTC olarak ödemek yerine kullanıcının banka hesabına euro olarak iade edecek. Web sitesine göre iade tutarı Bitcoin’in gerçek zamanlı fiyatına bağlı olmayacak.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeyi unutmayın!


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu