Juventus, Socios.com Tarafından Tokenlaştırılan Dünyadaki İlk Futbol Kulübü Oldu - BTC MAGAZİN

Juventus, Socios.com Tarafından Tokenlaştırılan Dünyadaki İlk Futbol Kulübü Oldu

MALTA, 3 Aralık 2019: Chiliz (Binance.com: $ CHZ), futbol kulübü Juventus için dünyanın ilk Taraftar Token Arzını (FTO™) başlattı. Turin merkezli dev kulübün taraftarları, spor ve eğlence endüstrisinde blokzincire dayalı oylama ve ödüllendirme platformu Socios.com aracılığıyla, belirli kararlarda oy kullanma hakkı sağlayan ve onları bunun için ödüllendiren $JUV (Juventus Taraftar Tokenları) satın alabilecekler.

Kripto para birimini doğrudan ana akım spor kültürünün kalbine getiren ve dünyanın dört bir yanındaki 423* milyon hayran gibi büyük bir kitleyi hedef alan Juventus, Taraftar Token çıkartan ilk futbol takımı. Bugünden itibaren taraftarlar, Serie A Şampiyonları tarafından düzenlenen ve Socios.com platformunda yayınlanacak ilk ankette oylarını hemen kullanabilecekler. Yayınlanan ilk anketin sorusu ise Juventus, Allianz Stadyumu’nda her gol attığı zaman çalınan  ‘Chelsea Dagger’ şarkısı hangi şarkı ile değiştirilmeli?

Serie A Şampiyonu, lansmanı ve Socios.com’da yapılacak ilk anketi duyurmak için sosyal medya kanallarından bir video yayınlayacak. Taraftarlar aşağıdaki dört şarkı listesinden seçim yapabilecekler:


Blink 182 – All The Small Things

Blur – Song 2

House of Pain – Jump Around

P.O.D – Boom

Oylama bugün başlıyor, ancak yalnızca Juventus Taraftar Tokenlarına sahip taraftarlar oy kullanmaya hak kazanıyor. Juventus Taraftar Tokenları için lansman fiyatı 2 € civarında olacak (bu fiyat, Socios.com’un dijital para birimi olan Chiliz $CHZ kuruna bağlı olarak değişecektir). Sınırlı sayıda Taraftar Tokenları, uygulamanın Artırılmış Gerçeklik özelliği olan Token Avı ile ücretsiz olarak toplanabilir.

Juventus, 2020’de Allianz Stadyumu’ndaki ilk golünü attıktan sonra çalacak şarkı seçilecek. Bu anket, bu sezon yayınlanacak anketlerin ilki ve daha fazlası gelecek sezonlarda yayınlanmaya devam edecek.

Socios.com, 2020 yılının ilk çeyreğinde altı tane lider futbol kulübünün Taraftar Token Arzı olan FTO’ları düzenleyecek. Paris Saint-Germain ve Atlético de Madrid’e yönelik FTO’lar Ocak ayının sonunda yapılacak ve sonraki FTO’lar ise Şubat ayında West Ham United, Galatasaray ve A.S. Roma gibi kulüpler için gerçekleşecek. Espor ortağı olan OG için FTO Mart ayında gerçekleşecek.

Socios.com’un platformuna katılmaya hazır onlarca kulüpten oluşan bir hattı var; birçok önde gelen futbol kulübü ve diğer spor dallarından gelen takımların yıl sonunda açıklanması bekleniyor.

2020’nin başlarında, Socios.com taraftarların uygulamada doğrudan Taraftar Tokenları takas etmelerini sağlayacak olan Borsa özelliğini başlatacak. Sosyal etkileşimde bir sohbet fonksiyonunun yanı sıra kulüplere özel oyunların eklenmesiyle güçlenecek ve taraftarların oyunlarda birbirlerinle rekabet etmesine izin verecek. Socios.com ayrıca gelecekte spor dışı olan alanlara ve eğlence sektörüne de açılacak.

Chiliz & Socios.com’un CEO’su ve Kurucusu Alexander Dreyfus şunları söyledi:

“Juventus’un tokenlaşması, futbol için önemli bir an, ancak aynı zamanda blokzincir ve kripto para birimi için ana akımda öne çıkan büyük bir adım. Socios.com aracılığıyla düzenli futbol taraftarları, kripto para birimleri ile tanıştırılıyor, ayrıca dijital varlıkları kullanarak kulüplerin karar alma sürecinde yer alabilecekleri bir blokzincir platformu oluşturuyor.”

“Platformumuzun büyüsü, kullanıcı deneyiminin tüketici dostu olması. Taraftarlar Socios.com’a sorunsuz bir şekilde adapte olacak ve dünyadaki 423 * milyon Juventus taraftarı ile başlayarak potansiyel küresel izleyicimiz çok büyük olacaktır.”

“Bu alandaki ilk adımı atan biziz; Kimse yaptığımız şeyi yapmaya teşebbüs etmedi, çünkü bu inanılmaz bir girişim. Blokzincir tabanlı platformumuz, dijital çağda artan tüketici katılımı için ana akım bir alanı dolduracak. Uygulamamız, blokzincir teknolojisinin yaygın olarak benimsenmesinde öncü olma potansiyeline sahiptir.”

“Juventus’un 2020’de Allianz Stadyumu’ndaki ilk golünü attığı ve stadyumdaki 40.000’den fazla ve dünyanın dört bir yanında onbinlerce taraftarın Blokzincir tabanlı platformumuzda taraftarlar tarafından seçilmiş şarkı ile hep birlikte kutlamalarını ve bu şekilde Socios.com’un ideolojisine tanık olmayı dört gözle bekliyorum.”

“Oylama bugün başlıyor – karar alma sürecine katılmak isteyen Juventus taraftarları Socios.com’u indirmeli ve Taraftar Token’larını şimdiden almalı.”

Juventus’un Yönetim Kurulu Üyesi Giorgio Ricci, “Socios.com tarafından platformunda aktif hale getirilen ve dünyadaki taraftarlarımız ile etkileşime geçmenin yeni yolunu açan ilk kulüp olmaktan gurur duyuyoruz.”

“Bu ortaklık, bir kez daha, Juventus için, taraftar kitlemizle ilişki kurma ve bağlantı kurma biçimimizde, ne kadar teknolojik evrim ve yeniliğin iki öncelik olduğunu gösteriyor. “

Socios.com, spor ve eğlence taraftarları için türünün ilk örneği blokzincir tabanlı mobil uygulama. Uygulama Android için indirilebilir ve sınırlı bir beta testi sürümü iOS’ta mevcuttur. Tam sürüm, App Store’a çok yakında gelecektir.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu