Meschain - Endüstride Teknolojik Çözümler - BTC MAGAZİN

Meschain – Endüstride Teknolojik Çözümler

.

Problem durumu

Bugünün pazarında pazarlık ve karlı kalmak için üretim kurulma süresi ürün geliştirme özelliği, üretim maliyetlerini düşürmesi ve zaman kalite standartlarını karşılarken aynı zamanda teslimatı sağlama en aza indirmesi gerekir. Bunu yapmak için daha iyi ve daha hızlı işlem yapın. Ancak bir üretim işletmesi, üretim tesisinde devam eden tüm hareketli odalar ve gerçek zamanlı etkinlikleri nasıl verimli ve düşük maliyetli bir şekilde izlenebilir, optimize edilebilir ve senkronize edilebilir mi? Bunun yerine bir takım sorunların ortaya çıkmasına neden oluyor.

•Kaynak israfı
•Zaman kaybı
•Mevcut yazılımların yetersizliği
•Üretim sahasının kontrolünün zorluğu
•Hedeflenen kalitenin yakalanmaması
•Hedeflenen kalitenin yakalanmaması
•Kontrollü üretim süreci ile üretimin hedeflenen sürede olması
•Kalite kontrol sistemi ile 1. Kalite ürün üretiminin sağlanması
•Üretim aşamaları,personel ve makine gibi üretim sürecind etken olan onlarca unsurun tek merkezden kontrol edilmesi
•Mevcut yazılımlardan farklı olarak üretim sahasında blockchain çözümleri sunması

Bir İmalat Uygulama Sistemi bir tekstil fabrikasında nasıl çalışır?

Bir MES sistemi, gerekli veritabanını yazılım tarafından toplanan bilgiler yoluyla elde eden bir sunucudan oluşur. Bu program, nesnelerin interneti (IoT) adı verilen yazıcılar veya barkod okuyucular gibi günlük nesnelerin dijital ara bağlantı sistemi aracılığıyla diğer ağlara veya cihazlara bağlanır.

Bir tekstil imalat şirketi hakkında konuştuğumuzda, bu yazılımın yaptığı ilk şey planlama sürecini organize etmek, yani üretim sürecinin nasıl yapılacağını planlamak için mevcut malzeme ve kaynakları dikkate alarak organize etmektir. Sürecin her bölümünü uygulanabilir olduğunu düşündüğü işçiye atamanın yanı sıra, tüm adımların nasıl gerçekleştirileceğini ve farklı tekstil ürünlerinin hazırlanması sürecinde hangi unsurların yer alacağını belirleyecektir.

Planlamadaki iş akışına özenle baktıktan sonra, başlatır ve gerçek zamanlı olarak izlemekten sorumlu olacak ve bu, endüstrinin doğru çalışan alanlarını tanımlamaya ve imalat sırasında ortaya çıkabilecek hataları düzeltmeye izin verecektir.

Sonunda kalitesini yönetir. Yani, ürünün iyi elde edilip edilmediğini izler ve elde edilen özelliklerin onu göndermeye veya dağıtmaya devam edebilmek için gerekli olup olmadığını denetler.

Web sitesi: meschain.io

Twitter adresi: Meschain-MES

Meschain Türkiye telegram grubu: Meschain Türkiye

Meschain İngilizce telegram grubu: Meschain English

Beyaz Kağıt için tıklayın

Sponsorlu makalelerimiz tanıtım amaçlı yazılmaktadır. Btc Magazin, makalelerde adı geçen şirket, ürün, kişi ve hizmetten sorumlu değildir.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu