Koronavirüs Salgını Talep Ödemelerine Blockchain Çözümü - BTC MAGAZİN

Koronavirüs Salgını Talep Ödemelerine Blockchain Çözümü

Sigorta şirketleri, en az 27 Çin şehrini saran ve birçok Hong Konglu’yu evden çalışmaya zorlayan koronavirüs salgını sırasında talep ödemelerini hızlı bir şekilde takip etmek için blockchain teknolojisine geçiş yapıyor.

Çin’de, Ant Financial’in sahip olduğu çevrimiçi karşılıklı yardım platformu olan Xiang Hu Bao, bu ay 810’dan fazla insanı öldüren ve 37.000’den fazla kişiyi enfekte eden koronavirüsünü maksimum ödemeye uygun kritik bir hastalık olarak kabul etti. 

Platform bir sigorta ürünü değil, 104 milyon katılımcısına temel sağlık planları sunan blockchain teknolojisi üzerine kurulmuş ortak bir talep paylaşım mekanizması. 

Koronavirüs ödemesi Ant Financial’in kendi sermayesi ile finanse edilecek. Xiang Hu Bao katılımcıları 100 kritik hastalık için daha hak sahibi olacaklar.

Pekin’deki bir Ant Finansal sözcüsü şu açıklamada bulundu:

“Xiang Hu Bao, Blockchain teknolojisinin merkezi olmayan doğası sayesinde, katılımcıların taleplerini işleme koyup daha hızlı ödeme yapabildi. Talepte bulunanlar destekleyici belgelerini delil olarak sunabilirken, soruşturma firmaları blok zincirinden onlara anında erişebilirler. İlgili tüm taraflar tüm süreci görebilir. ”

Pekin, salgına bağlı tüm ilaç ve sağlık hizmetleri masraflarının hükümetin temel sağlık sigortası kapsamında karşılanacağını söylediğinden, Xiang Hu Bao ödemesinin hastalıkla bağlantılı diğer zorlukların hafifletilmesine yardımcı olması bekleniyor.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu