Üst Düzey Ekonomistin Çin Tahmininden Sonra Bitcoin Yükselişe Geçti - BTC MAGAZİN

Üst Düzey Ekonomistin Çin Tahmininden Sonra Bitcoin Yükselişe Geçti

Üst düzey ekonomist ve Evercore ISI Başkanı Ed Hyman, koronavirüsün Çin ekonomisine sahip olacağı etkiler konusunda artan korkularını dile getirdi. Uzman, Çin’deki bu tür durgunluğun ekonomik büyümeyi % 0.0’da tutacağı konusunda uyardı.

Hyman’a göre asıl etki, alışveriş yapanların evden ayrılmayı reddettikleri için gelir kaybı yoluyla gelecek. Virüsle ilişkili riskler ve alışveriş gelirindeki kayıp Çin üretimine önemli ölçüde zarar verecek.

 “Virüs değil, önemli olan ticaret. İnsanlar dışarı çıkmıyor. Alışveriş yapmıyorlar ve özellikle Çin’e zarar veren şey bu. ”

Alışverişteki kayıp, pazardaki korku ile birleştiğinde, birçoğu virüsü ekonomik büyümeyi durduran etken olarak görüyor. 

Kripto piyasası son zamanların en yüksek seviyesine çıktığından, her türlü ani olay satışları zorlamak için gerekli baskıyı yaratabilir. 

Ekonomistin Çin tahmininden saatler sonra, Bitcoin 10.000 doların üzerine çıktı.

Bitcoin’in yaklaşan halving sırasında keskin bir şekilde yükselme potansiyeli de bazı spekülasyonlara yol açtı. Genel düşünce, Bitcoin alma talebinin arttığı yönünde. Madencilik ödüllerinin azalmasından kaynaklanan Bitcoin üretimindeki azalma, güçlü talep nedeniyle fiyatları yükseltebilir.

Genel olarak, Bitcoin’in arz ve talep oranları güçlü bir şekilde arttı. Bu gibi yerleşik tedarik düzeltmeleri ve istikrarlı talep ile piyasalar olumlu tepki verme eğilimindeler. Tüm bu küresel kaygı, zayıf bir Çin ekonomik görünümü ve aşırı genişlemiş bir makroekonomi ile Bitcoin’in yakın vadede büyük ölçüde yükseliş göstermesi bekleniyor.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu