Kraken CEO'su: Bitcoin'in Kullanımı ABD Doları Kadar Kolay Olacak - BTC MAGAZİN

Kraken CEO’su: Bitcoin’in Kullanımı ABD Doları Kadar Kolay Olacak

  • Kraken CEO’su Jesse Powell: Bitcoin, ‘değer deposu’ bölümünde altını geride bırakabilir.

Bloomberg ile yakın zamanda yapılan bir röportajda Kraken CEO’su Jesse Powell, eko-sistem için yeterli araç olduğunda Bitcoin’in kullanımının ABD doları kadar kolay olacağını tahmin etti.

“Çok yakında, Bitcoin’in arkasındaki tüm teknoloji kaybolacak ve kimsenin nasıl çalıştığını gerçekten anlamadığı, ancak herkesin kullandığı ABD doları gibi olacak.”

Powell, ‘Katman 2’ (Layer 2) çözümleri nedeniyle blok zincirine Bitcoin aktarmaya gerek olmadığını açıklıyor.

Bitcoin Zaten Bir Değer Deposu

Bitcoin’in Mart ayındaki şiddetli satışlar sırasında risk altındaki varlıklardan ayrılmaması, değer deposu anlatımına bir katkı sundu.

Bloomberg’dan Joe Weisenthal kısa bir süre önce, yakın zamanda yapılan bir haber bülteninde çeşitlendirme amacıyla kullanılamamasının nedeni olduğunu ileri sürdü:

“Bitcoin yılın başında toparlandı, sonra düşüş sırasında daldı, sonra geri tepme sırasında toparlandı ve son birkaç gündür düştü.”

Bitcoin’in ABD borsasıyla artan korelasyonuna rağmen Powell, insanların Kraken’e kaydolduğu her türlü yatırımcı (hedge fonları, varlık yöneticileri ve perakende oyuncular) ile ‘sınırlı tahmin edilebilir arzı’ nedeniyle onu güvenli bir sığınak varlığı olarak gördüğünü iddia ediyor.

Powell ayrıca, Bitcoin’in değerli bir varlık deposu olarak altını geçeceğine inanıyor, çünkü o limitinden fazla çıkartabileceğiniz bir asteroid olmayacak.

Enflasyon ‘Kontrolden Çıkacak’

ABD tarafından bildirildiği üzere, ABD hisse senedi piyasası, Federal Rezerv’in bireysel kurumsal tahvilleri satın almaya başlamasının ardından Pazartesi günü artmayı başardı.

Powell, Fed’i “başarısız Birleşik Devletler şirketlerinden”, “gereksiz tahviller” satın aldığı için suçladı.

Ayrıca, dünyadaki en büyük merkez bankasının halka açık hisse senetlerini yükseltmek için ‘trilyon dolar bastığını’, bu yüzden enflasyonun çatıdan çıkmasını beklediğini belirtiyor.

“Artık dolar cinsinden hiçbir şey fiyatlandıramazsınız. Enflasyon burada çok yakında kontrolden çıkacak. Bu enflasyona karşı bir çit olarak Bitcoin satın alırdım.”

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu