Max Keizer, Vitalik Buterin'in Bitcoin'i Anlamadığını İddia Etti - BTC MAGAZİN

Max Keizer, Vitalik Buterin’in Bitcoin’i Anlamadığını İddia Etti

  • RT sunucusu Max Keizer, Vitalik Buterin’in Bitcoin alamadığını söyleyerek Ethereum topluluğunu kızdırdı.

Yakın tarihli bir tweet’te, ‘Keizer Report’ sunucusu Max Keizer, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’in Bitcoin’in değer önerisini anlamadığını iddia etti.

Bu durumun, Buterin’in ICO patlaması sırasında 2017 yılında Bitcoin’i saygısızlaştırmaya yaklaşan Ethereum’u başlatmasından yıllar sonra da böyle olduğuna inanıyor.

Erken Bir Bitcoin Tutkunu

Keizer’in bu iddiası kaçınılmaz olarak Ethereum taraftarları ve Bitcoin maksimalistleri arasında başka bir tartışmaya yol açtı.

Buterin kendisi Keizer’e onu böyle bir sonuca götüren şeyin ne olduğunu sormaya başladı.

26 yaşındaki bilgisayar programcısı, 2011 yılında en eski kripto yayınlarından biri olan Bitcoin Dergisi’nin ilk kurucu ortağı oldu.

Buterin, kriptonun sadece eşler arası ödemelerin ötesinde, Ethereum’u yaratmasını isteyen önemli ölçüde daha fazla kullanım durumuna sahip olmasını istedi:

“Sonunda tam zamanlı olarak bu alana katılmak için üniversiteden ayrıldım. Ve bundan kısa bir süre sonra, blok zincirlerle yapabileceğiniz çok daha ilginç şeylerin tek bir eşler arası para biriminden daha fazla olduğunu fark etmeye başladım.”

V. Buterin

Buterin’in Bitcoin Eleştirisi

Buterin yakın zamanda bir Bitcoin başına 100.000 dolar fiyat öngören hayati stok-akış modeline soğuk su döktü.

Ayrıca Bitcoin alanını (özellikle Binance CEO’su Changpend Zhao) sadece 2020’de yeterli olmayan para reformuna odaklandığı için eleştirirken, Tether ve Blockstream’in “Likit Ağı” gibi merkezileştirilmiş aracı için en iyi kripto para birimini eleştirdi.

En büyük iki kripto para birimi topluluğu arasındaki düşmanlığa rağmen, Buterin, Bitcoin ve Ethereum ağları arasında kolayca para taşımak için merkezi olmayan bir borsa (DEX) oluşturmayı önerdi.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu