Kripto Piyasasındaki Sıçrama Algoritmik Ticaret İle Bağlantılı Olabilir - BTC MAGAZİN

Kripto Piyasasındaki Sıçrama Algoritmik Ticaret İle Bağlantılı Olabilir

Bloomberg’in 3 Nisan Çarşamba günü paylaştığı bir yazıya göre, son kripto piyasasındaki sıçrama algoritmik ticaret ile bağlantılı olabilir.

Bloomberg’e göre, algoritma işleminde – trendleri tespit etmek ve işlemlerin ne zaman yapılması gerektiğini belirlemek için otomatik yazılım kullanan bir yöntem – son birkaç aydır yükselişe geçti. Endüstri, Eylül ayından bu yana başlatılan 17 yeni algo veya kantitatif fon gördü. Bu dönemde başlatılan kripto hedge fonlarının yüzde 40’ını içeren bir miktar.

2018 ayı piyasası nedeniyle genel olarak kripto fonları yüzde 72 civarında kaybederken, bu algo fonları, sözde kripto kışı sırasında ayda yüzde 3 ila 10 arasında bir kazanç sağladığını bildirdi.

Bloomberg, Bitcoin’in (BTC) 2 Nisan Salı günü Asya pazarlarının açılmasından kısa bir süre sonra beklenmeyen yüzde 20’lik dalgalanma fiyatının üç büyük borsada 100 milyon dolarlık bir ticaret tarafından tetiklenebileceğini belirtti.

Uzmanların bildirdiği gibi, 20.000 BTC siparişi ABD merkezli kripto borsaları Coinbase ve Kraken ile Bitstamp arasında yayıldı.

Bloomberg, gözle görülür pazar ayaklanmasının ardındaki olası nedenleri belirten bir dizi makale ve TV yayını yayınladı. Bloomberg yazarı Eric Lam, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu‘nun nihayet kripto pazarlarını etkilediğini düşündüğü bir Bitcoin ETF‘yi onayladığını iddia eden bir April Fool’un hikayesini hatırlattı.

Bloomberg’in öne sürdüğü bir başka sebep de, İngiltere’nin AB ile ayrılması sonrasında yatırımcıların Sterlin’i BTC’ye çevirme ihtimali.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu