Kripto Borsası OKX, Rezerv Kanıtı (PoR) Raporunu Sundu, İşte Sahip Olduğu Bitcoin ve Kripto Miktarı!

Sektörün önde gelen kripto para borsalarından biri olan OKX, günümüzün sürekli değişen piyasasında likiditesini tespit etmek amacıyla 10. Rezerv Kanıtı (PoR) raporunu yayınladı.

OKX’in Akıllara durgunluk veren rezervi

Raporun ayrıntılarına göre borsa şu anda sırasıyla Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Tether (USDT) üçlüsünü barındıran 10,4 milyar dolarlık rezerve sahip. OKX, kullanıcılarına ve genel kamuoyuna, müşteri mevduatlarına karşı rezerv olarak ne tuttuğunu tutarlı bir şekilde gösteren birkaç ticaret platformundan biri haline geldi.

PoR yayınlama kültürü, geçen yıl FTX’in kurucu ortağı ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried’ın (SBF) müşteri mevduatlarını birleştirmesi nedeniyle çökmesiyle Binance tarafından başlatıldı.

Çevrimiçi anketlere katılanların yaklaşık %84’ü PoR’un önemini kabul ederken, %88’e varan oranlarda şeffaf ve doğrulanabilir bir PoR sistemi sürdüren bir borsayı seçme olasılıklarının daha yüksek olduğunu söylemesinin ardından en son PoR paylaşımları daha da kritik hale geldi.

OKX’e gelince, son raporu onu PoR sürümünün ardışıklığı açısından diğer borsaların önüne koyuyor. En son rapor desteklediği toplam 22 dijital para birimini kapsıyor. Ayrıca ticaret platformu, PoR’nin üst üste 10. kez kullanıcının mevduatını %100 aşma eğilimini sürdürdüğünü söyledi.

OKX raporu en büyük üç varlığın yanı sıra USDC, XRP, DOGE, SOL, OKB, APT, DASH, DOT, ELF, EOS, ETC, FIL, LINK, LTC, OKT, PEOPLE, TON, TRX ve UNI’yi de kapsıyor.

Güveni Yeniden İnşa Etmek

Bu yazının yazıldığı sırada OKX, CoinMarketCap profiline göre günlük işlem hacmine göre şu anda 6. en büyük dijital para alım satım platformu olarak sıralanıyor.

Borsa, müşteri ödemelerini bankaya hücum korkusu olmadan gerçekleştirebileceğini defalarca kanıtladı. Bu, onu bugün sektördeki dost platformlardan biri olarak konumlandırdı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Binance Bir Endüstri Kurtarma Fonu Oluşturdu; Bitcoin ve Kripto Piyasası Yükselir mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu