Robinhood Kripto Cüzdanı Artık Bitcoin ve Dogecoin’i Destekliyor

Robinhood, 30 Ağustos 2023 Çarşamba günü, kripto cüzdanına, kullanıcılarının en çok rağbet ettiği özelliklerden bazılarının eklendiğini duyurdu. Şirket, Eylül 2022’de sınırlı özelliklere sahip ve başlangıçta yalnızca Polygon’u destekleyen, saklama dışı kripto cüzdanını piyasaya sürdü.

Bitcoin ve Dogecoin için Robinhood Cüzdan Desteği

Şirket, tüm kullanıcılara Bitcoin ve Dogecoin saklama, gönderme ve alma desteğini başlatacağını duyurmuştu. Cüzdan ayrıca Ethereum ağında uygulama içi takasları da etkinleştirmişti. Bununla kullanıcılar artık Arbitrum, Bitcoin, Ethereum, Dogecoin, Optimism ve Polygon ağlarında kripto sahibi olabilir, gönderebilir ve alabilir. Ayrıca, Ethereum ve Polygon üzerinde kripto takası yapabilir ve çok çeşitli merkezi olmayan uygulamalara (DApp’ler) bağlanabilirler.

Yapılan açıklamada şirket, benimsenmenin teşvik edildiğini ve dolayısıyla yeni ağlar ve tokenlara yönelik desteğin genişletildiğini söyledi. Robinhood’un kripto genel müdürü Johann Kerbrat şunları söyledi:

“Şu ana kadar bu benimseme bizi gerçekten cesaretlendirdi ve yeni özellikler sunarken ve yeni ağlar ve tokenlar için desteği genişletirken, dünya çapındaki müşterilerimiz için geliştirmeye devam etmekten heyecan duyuyoruz.”

M-cüzdan özelliği eklemelerine ek olarak şirket, yakın zamanda kullanıcıların dApp’lere doğrudan cüzdandan bağlanmalarına olanak tanıyan bir Web3 tarayıcısını da piyasaya sürdü. Robinhood Cüzdan şu anda tüm iOS kullanıcılarının kullanımına açıkken, Android cihazlara yönelik desteğin 2023’ün sonlarında eklenmesi bekleniyor. Şirket, Android kullanıcılarının bekleme listesine katılarak kullanıma sunulduğunda bilgilendirilebileceğini söyledi.

Layer 2 Blockchain Erişimi Talebi

Robinhood ekibi, şirketin kullanıcı talebine bağlı kalarak “Kullanıcıların istediği diğer düşük maliyetli, hızlı ve güvenli Layer 2 zincirlerine erişimi genişletmek için aktif olarak çalıştığını” söyledi.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Çin Polisi Şüpheli Mezarlarda Gizli Bitcoin Madenciliğini Yakaladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu