Bloomberg Analistleri Grayscale Zaferinin Ardından Spot Bitcoin ETF Onaylanması İhtimalinin Arttığını Tahmin Ediyor

Grayscale’in ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) aleyhine açtığı dava sonrası, analistler, ülkenin ilk spot Bitcoin ETF’sinin onay alma şansının arttığını belirtiyor.

Spot Bitcoin ETF Onay Şansı Artıyor

Önemli bir gelişmede, Bloomberg analistleri Eric Balchunas ve James Seyffart, Amerika’da spot ETF onay şanslarının arttığını ortaya koydular. Bu, 29 Ağustos 2023’te ABD Mahkemesi’nin Grayscale’in şirketin Bitcoin Trust (GBTC) ürününü bir spot Bitcoin ETF’ye dönüştürme talebini kabul etmesinin ardından geldi. Daha önce Balchunas, spot ETF onay şansının 2023’te şu anda %75’e ulaştığını belirtti. Bu da onay almanın daha olası olduğu anlamına geliyor.

Balchunas şöyle tweet attı:

“James Seyffart ve ben bu yıl spot bitcoin ETF’lerinin piyasaya sürülme şansını %75’e (2024 sonuna kadar %95) yükseltiyoruz. Grayscale kazancını önceki %65’lik tahminimize dahil ettik ancak kararın oy birliğiyle ve beklenenden daha kesin olması, SEC’in ‘çok az manevra yapma alanı’ bıraktı.”

Ayrıca, analist, ETF onayının 2024 yılının ilerleyen dönemlerine sarkmasına pek olasılık tanımadı. Bu nedenle, yeni gelişmeler 2024’ün ikinci çeyreğindeki kritik Bitcoin Halving olayından önce büyük bir BTC fiyat rallisi gerçekleşebilir. Analistler, ABD SEC’in spot ETF başvurularının reddedilmesini daha fazla haklı çıkaramayacağını da belirtti.

Balchunas, “Kurum, son başvuru tarihleriyle karşı karşıya kalırken daha fazla reddetmeyi haklı çıkarmakta zorlanacak,” dedi.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Square, Bitcoin Donanım Cüzdanı Geliştirebilir

Grayscale Zaferi Bitcoin ETF Yarışını Hızlandırıyor

Öte yandan, Blackrock ve Fidelity gibi büyük finans kuruluşları, federal düzenleyici kurumdan ilk spot BTC ETF’yi alabilmek için yarışıyor. Grayscale’in davada elde ettiği zaferin ardından kripto topluluğu, ETF onayının yakın zamanda daha yüksek bir şansa sahip olması konusunda oy birliğiyle boğa görüşündedir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu