Grayscale, SEC’e Karşı Açtığı Davada Zafer Elde Etti! Bitcoin Yükseliyor!

Kripto para varlık yöneticisi Grayscale, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı büyük bir zafer kazandı.

Önemli bir kararla, D.C. Temyiz Mahkemesi Yargıcı Neomi Rao, “Grayscale’ın teklifinin reddi keyfi ve taraflıydı çünkü SEC, benzer ürünlere farklı muamelesini açıklamada başarısız oldu.” dedi.

Kararın ardından Bitcoin fiyatı, en büyük kripto para birimi olarak, $27,000’ı aştı. Ana kripto para birimi, Bitstamp borsasında gün içi en yüksek seviyesi olan $27,740’a ulaştı.

Büyük kripto şirketlerinin, Coinbase gibi, hisseleri de bu kararın ardından yükselişte. Grayscale’in yakın zamandaki Ripple davasındaki kararın ardından SEC’e karşı bir zafer kazanması geniş çapta bekleniyordu.

Michael Sonnenshein’in liderlik ettiği şirket, kararı Amerikalı yatırımcılar için “dev bir adım ileri” olarak nitelendirdi. Ancak, önde gelen ETF uzmanı James Seyffart’ın belirttiği gibi, bu karar Grayscale’ın GBTC ürününün otomatik olarak bir ETF’ye dönüştürülmesi anlamına gelmiyor. Bununla birlikte, karar potansiyel olarak ABD’deki ilk Bitcoin ETF’nin yolunu açabilir. ETF sektöründeki diğer önemli bir isim olan Eric Balchunas da, bir Bitcoin ETF’nin tamamlanmadan önce “çözülmesi gereken” şeyler olduğunu söyledi.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Amerikan Emlak Şirketi, Bitcoin ve Ethereum'u Kabul Etmeye Başladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu