Şaşırtan Rapor: Beşinci En Büyük Bitcoin Cüzdanının Sahibi Ortaya Çıktı!

PeckShieldAlert, tarafından yakın zamanda yayınlanan bir tweet’e göre, beşinci en büyük Bitcoin adresi, dünyanın önde gelen kripto para birimini pek desteklemediğine inanılan bir kuruluş tarafından kontrol ediliyor olabilir.

2,46 milyar dolar değerinde Bitcoin’i kim kontrol ediyor?

PeckShieldAlert, söz konusu cüzdanın ABD hükümeti tarafından kontrol edildiğini ve şu anda yaklaşık 2,46 milyar dolar değerinde 94.643 BTC’ye sahip olduğunu tweetledi. Bu Bitcoin, 2016 yazında Bitfinex borsasına saldıran bilgisayar korsanları tarafından ele geçirilmişti.

Evli bir çift olan, Ilya Lichtenstein ve Heather Morgan, Ağustos 2016’da Bitfinex’i hacklemek ve oradan neredeyse 120.000 Bitcoin ele geçirmekten tutuklandı. Şimdi, bu miktardaki BTC’nin değeri 4,5 milyar dolardan fazla. 2016 yılında tüm bu Bitcoin’lerin maliyeti 71 milyon dolardı.

Bilgisayar korsanları tutuklanmadan önce yüz milyonlarca USD’yi BTC olarak taşıdı

Polis, servetlerinin izini yukarıda bahsedilen büyük borsanın kripto hackine kadar takip etmeyi başardıktan sonra geçen yıl New York’ta gözaltına alındılar.

Tutuklanmalarından önce Şubat 2022’de büyük miktarda Bitcoin taşıdılar ve bu transferler Whale Alert kripto takipçisinin dikkatinden kaçmadı; Her biri 383 milyon dolardan fazla değere sahip iki adet 10.000 BTC yığını taşındı.

Nisan 2021’de bilgisayar korsanları benzer miktarda fon aktardı ve genel olarak 2016’dan bu yana çalınan BTC’nin küçük bölümlerini taşıyor, dikkatli olmaya ve kendilerini ifşa etmemeye çalışıyorlardı. Hatta 2020 yılında Bitfinex, saldırganların yakalanmasına ve çalınan Bitcoin’lerin platforma iade edilmesine yardımcı olabilecek kişilere 400 milyon dolarlık ödül içeren bir anlaşma bile teklif etmişti. Ancak bu başarılı olmadı.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Kripto Para Piyasasında Likidite Sıkışması: Bitcoin ve Ethereum Alıcı Düşüşüyle Karşı Karşıya

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu