Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi, ‘Aşırı Korku’da!

Bitcoin için Korku ve Açgözlülük Endeksi, “aşırı korku” anlamına gelen 22’yi gösterirken, kripto piyasası şimdilik yeşil bölgeye döndü ve ilk 20 kripto para biriminin çoğunluğu mütevazı bir artış gösteriyor.

Endeksin internet sayfasına göre bu “aşırı korku” seviyesi son bir aydır devam ediyor ve 22-23 arasında bir değer gösteriyor. Endeksin bu bölgesi, kazanç avcıları olarak da bilinen traderlar ve büyük yatırımcılar büyük miktarlarda Bitcoin satın almaya başladıkça büyük bir korku ile karakterize edilir.

Birkaç gün önce BTC kısa bir süre için 15.800 dolar seviyesinin altına düştü. BTC’yi 20.000 $ bölgesinden iten güçlü etki, iflas ettiğini ilan eden FTX borsasının ve kurtarmaya çalıştığı bağlı ticaret şirketi Alameda Research’ün son felaketiydi. FTX’in kurucu ortağı ve CEO’su Sam-Bankman Fried iflas başvurusunda bulundu ve istifa etti. Bu skandal, kripto borsalarındaki güven eksikliğinde büyük bir artışa neden oldu. Kullanıcılar, kriptolarını büyük ölçüde soğuk cüzdanlara çekmeye başladı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Kiyosaki'den Enflasyon Uyarısı: Bitcoin, Altın ve Gümüş Yatırımı Şart!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu