Amerikan Bankacılık Devi Morgan Stanley, Bitcoin ile Tesla’yı Karşılaştırdı

Amerikan bankacılık devi Morgan Stanley geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in (BTC) performansını Tesla’nın (TSLA) performansıyla karşılaştırdı.

Aşağıdaki tablonun gösterdiği gibi, geçtiğimiz yıl boyunca neredeyse aynı adımla işlem görüyorlar. Tesla hissesi, yalnızca son iki ayda piyasa değerinin yaklaşık 500 milyar dolarını düşürdü.

Tesla vs Bitcoin

Yarım trilyon dolarlık düşüş, şu anda dünyanın en zengin insanları listesinde Fransız moda kralı Bernard Arnault’nun altına düşmenin eşiğinde olan CEO Elon Musk’ın servetine zarar verdi.

Sosyal medya platformunu devraldıktan sonra Twitter’da aşırı sağ propaganda yapmakla meşgul olan Musk, Tesla’ya olumsuz ışık tuttu. Morgan Stanley’in işaret ettiği gibi, Twitter fiyaskosu ekonominin çeşitli alanlarını potansiyel olarak riske maruz bıraktı; tüketici duyarlılığı, ticari ortaklıklar, sermaye piyasası desteği ve hükümet ilişkileri dahil.

Bazı uzmanlar, Tesla’nın yöneticilerine CEO’yu dizginlemeleri için baskı uygulanabileceğine inanıyor.

E-araba üreticisinin yönetim kurulu, Musk’tan bağımsız olmadığı için rutin olarak eleştirildi. Şimdi Tesla, sadece bir yıl içinde üç Disney ve dört Nike eşdeğerini kaybettiğine göre, şirketin geleceği sorgulanmaya başlandı.

Morgan Stanley şu ana kadar biraz iyimser bir görüşe sahip ve Twitter krizi etrafında hissedarların endişelerini giderecek bir tür duygu değişikliği olması gerektiğini savunuyor. Önde gelen bir başka banka olan Citi, hisse senedinin cari fiyat üzerinden dengeli bir risk-ödül ticareti sunduğunu savunuyor. TSLA, rekor zirvesinden %60 düştü. Bu arada, BTC %76,21 düştü.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Yatırımcıları Gözünü ABD TÜFE Verisine Çevirdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu