Anthony Scaramucci’den Bitcoin (BTC) Tahmini!

Skybridge’in kurucusu ve bir kripto yatırımcısı olan Anthony Scaramucci, ABD’de enflasyon %2 hedefine ulaşmadan önce Federal Rezerv’in faiz oranlarını artırma çabalarını durduracağını ve bunun da kripto para birimleri gibi riskli varlıklarda artışa neden olacağını tahmin ediyor.

SkyBridge Capital’in kurucusu Scaramucci bir röportajda “Fed’in %4 ila %5 enflasyonda zafer ilan edeceğine inanıyorum. Haklıysam, piyasada bir canlanma olacak. Kriptoda çok fazla açık pozisyon olacak ve riskli varlıklar yeniden doğuş olacak.” dedi.

Scaramucci, 2023’ü Bitcoin için “iyileşme yılı” olarak nitelendirdi ve piyasa değerine göre en büyük kripto para biriminin iki ila üç yıl içinde 50.000 ila 100.000 ABD Doları arasında işlem görebileceğini tahmin ediyor. İflaslar, likidite sorunları ve FTX borsasının iflası nedeniyle, tüm kripto para piyasası 2022’de yaklaşık 1,4 trilyon dolar değer kaybetti.

Kripto Piyasası İki Gündür Değer Kaybediyor

Kripto para birimleri, 2023’ün başında, merkez bankalarının önümüzdeki aylarda faiz oranlarını azaltacağı veya artırmayacağına dair bahislerle değer kazandı. Bununla birlikte, iyimser görünüm, örneğin Federal Rezerv’in önümüzdeki haftaki politika toplantısında enflasyona karşı devam eden mücadelede güvercin tahminlere karşı geri adım atması gibi, tersine çevrilebilir. Bu ay Bitcoin’deki %36’lık artış, büyük olasılıkla bir açığa satış patlamasından kaynaklandı.

Teknoloji devi Microsoft Corp.’un genel piyasa havasını azaltan hayal kırıklığı yaratan satış verilerinin ardından, Bitcoin ve kripto para piyasasının geri kalanı düştü.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Thomas Lee, FOMC Toplantısından Bitcoin ve Piyasa İçin Olumlu Sonuçlar Bekliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu