CryptoQuant CEO’suna Göre Bitcoin (BTC) Yükselmeye Devam Edebilir!

Ocak ayında başlayan rallinin ivmesinin kaybolmasının ardından son günlerde piyasanın kararsızlığı kripto para yatırımcıları için büyük bir risk unsuru oldu. Bununla birlikte, kripto para birimi analitik hizmeti CryptoQuant’ın CEO’su, Bitcoin’in zaten bir yükseliş aşamasına girdiğine inanıyor.

Analiste göre, PnL’ye dayalı göstergeler, çoğu yatırımcının hala “zararda” olduğunu ve piyasa katılımcılarının çoğunluğunun, gerçekleşmemiş zararı olan önemli bir yatırımcı katmanı oluşturan önemli bir zararla satış yapmak istemediğini gösteriyor.

Young Ju, piyasada var olan satış baskısının çoğunun, büyük fonların veya kripto ile ilgili şirketlerin iflası nedeniyle başlayan tasfiye sürecinin bir parçası olduğunu varsayıyor. Ek olarak, devlet tarafından el konulan varlıklar da neredeyse anında piyasada satılıyor.

Bitcoin şu anda erken bir yükseliş aşamasında hareket etse de, sektörde makro riskler ve korku hala hakim ve artan tasfiye, iflas vb. sayısı kesinlikle satış baskısında bir artışa yol açacaktır. Piyasa buna hazır değilse 2021’de başlayan uzun süreli düşüş trendinin devamını göreceğiz.

Zincir üstü verilere göre, Bitcoin balinaları fonlarını piyasada iyi bir fiyata satmak için hareket bile etmediler, bu da onların ya hedeflerinin çok daha yüksek olduğunu ya da varlıklarını gerçekleşmemiş önemli bir kayıpla tuttuklarını gösteriyor. Öyle ya da böyle, balina seviyesinde Bitcoin satışının olmaması, yatırımcıların baskısıyla uğraşmak zorunda kalmadan piyasanın yukarı doğru hareket etmesini sağlayan bir yükseliş faktörüdür. Ne yazık ki, bu ayın başında yakaladığımız ivme kayboldu ve sektör daha da ilerlemek için yeni bir yatırım dalgası istiyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   2023 Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini; 2023'te Bitcoin'i Ne Bekliyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu