Cboe, Bitcoin’den Sonra Daha Fazla Kripto Paraya Erişim Sunmak İstiyor

Bloomberg tarafından hazırlanan bir rapora göre Cboe Global Market, ticaret platformunda daha fazla kripto para birimi için destek ekleyecek.

Chicago merkezli şirket şu anda Bitcoin‘e (BTC) ve Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve USD Coin gibi birkaç alternatif kripto para birimine erişim sunuyor.

Geçen Ağustos ayında Cboe Global Markets, Cboe Digital bölümü için öz sermaye ortakları arasında Jump Crypto, Robinhood ve DRW gibi ticari ağır topları listeledi.

Cboe Digital Markets, Chicago merkezli ticaret devi kripto para türevleri pazarı ErisX’i satın almak için harekete geçtikten sonra kuruldu. İlk olarak 2018’de piyasaya sürülen ErisX, TD Ameritrade, Virtu Financial ve DRW Holdings gibi büyük oyunculardan destek gördü.

Cboe, 2017’nin sonunda nakit ödemeli bir vadeli işlem ürünü sunarak çığır açan bir hamle yaptı. Bu, ana rakibi CME’nin benzer bir ürünü piyasaya süreceğini duyurmasından sadece bir gün önce gerçekleşti. Şirket daha sonra 2018’in başlarında acımasız bir ayı piyasasının başlamasının ardından ürünü durdurdu. Yüksek profilli ErisX satın alması, şirketin pazara dönüşünü işaret etti. Cboe Global Markets İcra Kurulu Başkanı Ed Tilly, düzenleyici belirsizlik nedeniyle firmanın yeni kripto para birimi listelerinde dikkatli bir şekilde ilerleyeceğini söyledi.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey, Bitcoin'i Eleştirdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu