Musk’tan Bitcoin İçin Yeni İndikatör: Dr.Manhattan

Tartışmalı, gizemli ve kehanet niteliğindeki tweet’leriyle tanınan Elon Musk, kripto para birimi endüstrisindeki en etkili kişilerden biri olmaya devam ediyor. Kripto topluluğu üyeleri, düşüş piyasasının başlangıcına ve sonuna işaret edebilecek iki ilginç gönderiye dikkat çekti.

Sırtı kameraya dönük Dr.Manhattan

13 Kasım 2021’de, Bitcoin neredeyse 70.000 dolardan işlem görürken Elon Musk, hiçbir ayrıntı içermeyen gizemli bir tweet yayınladı. Bu, ünlü DC Comics karakteri Dr.Manhattan’ın Mars’ta oturup uçuruma bakarken çekilmiş bir resmiydi.

Bu gönderiden sonra, Bitcoin üç aydan kısa bir sürede değerinin neredeyse %50’sini kaybetti ve kripto para piyasası genel olarak milyarlarca değer kaybetti. Kullanıcılar gerçekten olağandışı bir şey fark etmediler ve girişimcinin sadece sevdiği bir karakteri paylaştığını öne sürdüler.

28 Mayıs’ta Elon Musk, Dr.Manhattan’ın şu anda kameraya baktığı benzer bir fotoğrafını paylaştı ve bu da bir yorum telaşına neden oldu ve Musk’ın kripto para piyasasında bir tersine dönüşü ima ettiğini öne sürdü.

Teori, Bitcoin’in bu hafta %5’lik hoş bir büyüme ile açılmasından sonra “teyidini” aldı. Başarılı bir açılışa rağmen, Bitcoin henüz tam bir geri dönüşü düşünecek kadar yükselmedi ve Mayıs ayının başından bu yana oluşan konsolidasyon kanalını bile kıramadı.

Musk’ın BTC’deki geri dönüş noktalarını tahmin etmede şanslı olup olmadığını kesin olarak söylemenin bir yolu olmasa da, Tesla ve SpaceX kurucu ortağının büyük servet fonlarının ve diğer kurumsal yatırımcıların yaklaşan hamleleri hakkında bazı içgörülere sahip olabileceğini inkar etmek hala zor.

Yazım zamanında, BTC son 24 saatte %4.95 artışla 30.609 dolardan hareket ediyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Son Bitcoin (BTC) Yükselişi Boğa Koşusunun Bir İşareti mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu