30 Mayıs 2022 Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

İkinci en büyük kripto para birimi, 2021 yazından bu yana Ethereum’daki ralliler için bir temel görevi gören temel destek hattına ulaştı. Neyse ki, destek hattı Ethereum’un lehine oynadı.

Varlığın günlük grafiğine göre, ETH yukarıda belirtilen destek hattından başarıyla çıktı ve şu anda traderlar ve yatırımcılar için psikolojik bir eşik görevi gördüğü için 2.000 dolar olacak bir sonraki büyük dirence doğru ilerliyor.

30 Mayıs 2022 Ethereum (ETH) Fiyat Analizi 2
Kaynak: TradingView

2000 dolar direncine ek olarak, Ether’e yaklaşık 2.000 $’dan giren traderların, fiyata yakın veya doğrudan satış yaparak pozisyonlarında başabaş çıkmaya çalışması muhtemel. Böyle bir eğilim, yükselen varlık üzerinde büyük bir baskı yaratır ve yeni bir yerel zirveye giden yolunu engelleyebilir.

Her şeyden önce, Ethereum’un başka bir ralliye girmeden önce 15 Mayıs’tan bu yana oluşan düşüş trendini aşması gerekiyor. Hacim profillerine göre, tüccarlar ve yatırımcılar, piyasadaki en büyük ikinci kripto para birimindeki mevcut hareketi desteklemek için acele etmiyorlar.

Ethereum ve diğer kripto para birimlerindeki oynaklık nispeten düşük kaldığı için teknik göstergeler herhangi bir piyasa sinyali göstermiyor gibi görünüyor.

Şu anda açıkça görebildiğimiz tek ayırt edici sinyal, Göreceli Güç Endeksi’ndeki güçlü ayrışmadır. Genellikle, ayrılıklar yaklaşan bir geri dönüşün veya bir dibin habercisidir. Ethereum durumunda, sinyalin gerçekleştiğini zaten görüyoruz.

Yazım zamanında, Ethereum (ETH) 1.888 dolardan işlem görüyor ve hafta başından beri elde ettiği büyümenin bir kısmını kaybediyor. Kripto para birimi henüz daha yukarı hareket etmek için yaklaşan trend çizgisi desteğini kırmadı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Günlüğü: S&P 500 Geçtiğimiz Yıl Bitcoin'den Daha İyi Performans Gösterdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu