renBTC (RENBTC) Nedir? renBTC (RENBTC) Geleceği ve Yorumlar 2022

renBTC (RENBTC) Nedir?

RENBTC, 1:1 oranında Bitcoin‘e (BTC) sabitlenmiş Ethereum tabanlı bir ERC20 token’ıdır. Yani 1 RENBTC her zaman 1 Bitcoin’e eşittir. Ancak platformun CTO’su Ren tarafından belirtildiği gibi token, Ethereum ağındaki Bitcoin değeri değildir. RENBTC, Bitcoin’in Ethereum üzerindeki tam bir temsilidir ve herhangi bir zamanda herhangi bir miktarda BTC için kullanılabilir.

Token, bir ERC20 token’ıdır ve Ethereum’da Bitcoin’in tam bir temsilidir. Token, Ren platformu tarafından desteklenmektedir ve RENVM aracılığıyla Ethereum ağında çeşitli token’lar temsil edilebilir.

RenVM kendisini “izinsiz, merkezi olmayan bir sanal makine protokolü” olarak tanımlıyor. Spesifik olarak, merkezi olmayan uygulamaların birlikte çalışabilirliğini geliştiren, borç verme, takas, teminat ve daha fazlasını sağlayan dijital bir bilgisayar ağı olarak tanımlanır.

RenVM, Shamir’in gizli paylaşım özelliği ile kullanıcı verilerinin gizliliğini sağlar. Bu şekilde veriler birden çok şekilde saklanır ve tüm verilere erişmek için tüm bu parçaların birleştirilmesi gerekir. Bu yüzden güvenliğin en üst düzeyde olduğu ileri sürülmektedir.

Shamir’in Gizli Paylaşım sistemi ile RenVM protokolünde yatırımcılara güvenlik sağlayabilecek. Bu sistem, verilerin hızlı bir şekilde sayılara bölünmesini sağlayarak verilerin parçalanmış halde tutulmasına yardımcı olur. Yatırımcının tüm verilere ulaşabilmesi için coinleri bir araya getirmesi ve verileri tek bir coine dönüştürmesi gerekiyor.

Bu sistem sayesinde Token ile üst düzeyde güvenlik gerçekleştirilebilmektedir. Ayrıca RenVM protokolü, eşzamanlı Bizans Hata Tolaransı ile dinamik olarak çalışmaya devam etmektedir. Karanlık düğümler olmadan bile, bu sistem ağın büyümesine izin verir, komut dosyaları çalışmaya devam edebilir ve veri güvenliği garanti edilebilir.

Ve Byzantine Hata Toleransı ile, dinamik ve potansiyel olarak kötü niyetli bir ortamda bile çalışma devam eder. Darknode’lar kullanılamaz veya kötü niyetli olsa bile ağ büyür, komut dosyaları çalışmaya devam eder ve veriler gizli kalır.

Öte yandan RenVM, en ölçeklenebilir gerçek dünya etkileşimli çözümlerinden birini sunar. Ayrıca, birden çok girdi ve birden çok taraf üzerinde gizli hesaplamaya izin veren tek çözüm olarak nitelendirilir. RenVM bir ürün veya uygulama değildir, bunun yerine geliştiricilerin DeFi uygulamalarına zincirler arası işlevsellik getirmelerine olanak tanıyan bir ağ olarak hizmet eder.

RenVM ayrıca ölçekleme sorununa pratik bir çözüm sunar. Birçok girdi ve birçok gizli hesaplama içeren bu sistem, tüm Defi uygulamaları için daha kullanışlı işlevsellik sağlayabilir. RENBTC, bu başarılı sistemde oluşturulan kararlı bir BTC token’ıdır.

renBTC Genel Bilgiler

 • Kurucusu: Taiyang Zhang
 • Kuruluş Yılı: 2020
 • Blok ZinciriEthereum
 • Toplam Arzı: 13,698
 • Dolaşımdaki Arzı: 6,277.41
 • Piyasa Değeri: ₺ 3.252.511.431,77
 • En Düşük Fiyat: ₺ 42.679.541,77
 • En Yüksek Fiyat: ₺ 162.982.121,82
 • Proje Amacı: Ethereum tabanlı bir token olan renBTC, fiyatı 1 BTC’ye sabitlenebilecek şekilde tasarlanmış bir kripto para birimidir; Özetle, token’ın amacı, Bitcoin’i Ethereum ağında kullanılabilir hale getirmektir.
Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Revain (REV) Nedir? Revain (REV) Geleceği ve Yorum 2022

renBTC Geleceği

Token geleceği ve BTC’nin geleceği birlikte değerlendiriliyor. renBTC değerini 1:1 oranıyla Bitcoin’e sabitledi.Ethereum üzerinde geliştirilen coin, blok zincirler arasında token alışverişine izin vererek tercih açısından yeterli teknolojik altyapıya sahip olduğunu gösteriyor. BTC token’ları arasındaki güçlü konumu ile Coin, geleceği olumlu olan projelerden biridir.

Renbtc Coin büyüyen bir kripto para birimidir. Hem kısa vadeli hem de uzun vadeli yatırımlar için mükemmel getiriler sağlayabilen Renbtc Coin, analistlerin tahminlerine göre artacak coinler listesinin başında geliyor. Düzenli takip ile alsat işlemleri ile geleceğiniz için Token mantıklıdır. Gördüğümüz gibi mevcut fiyat her geçen gün artıyor. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

renBTC Yorum

RENBTC token, ERC20 tabanlı, Bitcoin destekli ve Ethereum ağında bulunduğu için ünlü oldu. Bu nedenle Ethereum ağını kullanmak ve Bitcoin’i desteklemek isteyen tüm yatırımcılar bu alternatif para birimini tercih etmeye başladılar.

Token yorumlarının içeriği incelendiğinde tüm bu nedenlerden dolayı giderek daha popüler olacağı ve büyüyeceği fikrinin ortaya çıktığı görülmektedir. Ancak tam olarak açıklamak için tarihsel sürecini ve değerini değerlendirmek gerekir.

Birçok Bitcoin tokeninin aksine, sentetik olarak kabul edilmeyen Token, değerinin BTC’ye bağlı kalmasını sağlamak için bir tasfiye mekanizması kullanmaz. Yuan’ın dolaşımdaki arzını karşılamak için BTC’yi yedekte tutuyor. Dakikada yüzlerce işlem gerçekleştirebilen protokolü ile BTC token’ları arasında güçlü teknolojisi ile öne çıkıyor. Bitcoin fiyat değişikliklerinden kâr elde etmek isteyen yatırımcılar için kripto uzmanları, Token Coin’e yatırım yapmanın makul bir seçim olacağını düşünüyor.

renBTC Nereden ve Nasıl Alınır?

renBTC’yi güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:

 • Gate.io
 • PancakeSwap (V2)
 • Curve Finance
 • Bittrex
 • Raydium

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu