Haftanın Trend Web3 Tokenları (30 Mayıs – 5 Haziran)

Web3, merkeziyetsiz blok zincirleri ile oluşturulan yeni bir tür internet hizmeti fikridir. Play to earn oyunları, fan tokenlar, merkeziyetsiz sosyal ağlar, NFT’ler ve daha fazlası aslında Web3’ün içerdiği farklı biçimlerdir. Web3, interneti ikinci nesilden üçüncü nesile dönüştüren, komisyoncuları ve izleyicileri alt üst eden, aracısız yeni bir ekonomiye taşıyan bir teknolojidir. Bu sayede insanlar blok zincirleri ile her sosyal etkileşimini ve aktivitesini alınıp satılabilecek bir finansal araç haline getirebilecek. Reddit ve Twitter gibi büyük teknoloji şirketlerinin kendi Web3 projelerini denemeye başlamasının sebebi de bu. Bu içerikte haftanın trend Web3 tokenları listesine göz atacağız.

Aragon (ANT)

Haftanın Trend Web3 Tokenları (30 Mayıs - 5 Haziran) 2
Aragon (ANT)

Aragon, blok zinciri protokollerinin, dApp’lerin ve DAO’ların oluşturulmasını ve yönetimini basitleştirmek için geliştirilmiş bir blok zinciridir. Blok zinciri teknolojisinin kurumsal olarak benimsenmesini artırmaya çalışan proje, tüm ağın, işlevlerin ve kodlamanın toplu yönetimini izin veren bir yönetişim modeline sahiptir, yani tam merkeziyetsizdir.

Blok zinciri uzmanlığı nispeten yeni bir meslek olduğu için genellikle yüksek maliyetli bir alandır. Aragon, şirketlerin blok zincirinden maliyetler nedeniyle korkmasını önleyen bir projedir. Programlanabilir DAO’lar, hem blok zinciri oluşturmayı hem de ağın yönetimini kolaylaştırarak çok yönlü verimlilik sağlar ve maliyetleri azaltır. $2,05 fiyatındaki ANT token son 2 haftada %24,4 değer kazanmıştır.

API3 (API3)

Haftanın Trend Web3 Tokenları (30 Mayıs - 5 Haziran) 3
API3 (API3)

API3, Web API sağlayıcılarının verileri zincir üzerinde sunmalarını sağlayan bir Web3 sarmalayıcıdır ve birinci taraf bir blok zinciri oracle çözümüdür. API3, QRNG ile kuantum mekaniğini kullanarak akıllı sözleşmeler için ilk gerçek rastgele sayı üretecini oluşturmuştur. Matematiksel tabanlı rastgele sayı oluşturuculara kıyasla daha rastgele ve daha merkeziyetsiz olan bu sistem, milli piyango gibi devlet idarelerinden herhangi bir çekiliş web sitesindeki basit numara çekilişine kadar her yerde kullanılabilir. API3 ile QRNG, Web3 ekosisteminde kuantum sayılarına dApp’ler tarafından erişilebilirlik getirmiştir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Çevre Dostu 6 Kripto Para Birimi

Garantili rastgelelik, kamu hizmet seçimi, piyango işlemleri, spor müsabakası kuraları, yarışmalar, istatistiksel örnekleme gibi endüstrilerde kilit rol oynayacaktır. İşlemleri blok zincirine aktarıp burada garantili rastgeleliği kullanan kuruluşlar, Web3 ekosisteminden güvenli ve kurcalanmaya karşı korumalı şekilde yararlanabilir.

API3 token son 14 günde %11,1 düşmüştür ve şu an $1,69 fiyatındadır.

Band Protocol (BAND)

Haftanın Trend Web3 Tokenları (30 Mayıs - 5 Haziran) 4
Band Protocol (BAND)

Band Protocol, çok iyi çalışan bir oracle protokolüdür. Bu merkeziyetsiz oracle protokolü, dağıtılmış bir oracle ağı kullanarak Cosmos ve Ethereum ağlarındaki akıllı sözleşemelere ve dApp’lere gerçek dünya verilerini doğru şekilde sunar. Topluluk katılımını teşvik etmek için BAND ödülleri sunan protokol, açık kaynaklı veri akışını denetim için herkese açık hale getirmiştir. Bu, yüksek seviyede şeffaflık oluşturmuştur. DeFi ve Web3 ekosistemlerinin büyümeye devam etmesi, Band Protocol’ün değerini artıracaktır.

Geçtiğimiz iki haftada %5,2 düşüş yaşayan BAND token, şu anda $1,70’dan işlem görmektedir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu