Justin Sun, Yüklü Miktarda Ethereum’u Poloniex Borsasına Taşıdı

Justin Sun bir kez daha büyük bir transfer yaparak Poloniex kripto para borsasına 15,5 milyon dolar değerinde Ethereum taşıdı. Sun’a bağlı cüzdanların bu ay gerçekleştirdiği büyük işlemlerin toplam sayısı 10’u aşıyor.

LookOnChain’e göre, eski Tron lideri Sun’dan doğrudan Poloniex’e 15,5 milyon dolar taşındı ve cüzdanında 347 milyon dolardan fazla kaldı. Bu fonların Poloniex’e taşındıktan sonra satılıp satılmadığını maalesef tespit etmek mümkün değil.

Bununla birlikte, Sun’ın gösterdiği aktivite, çoğu yatırımcının, portföylerini yukarı doğru hareket ederken kademeli olarak satarak ve kar alırken piyasa üzerindeki baskıyı yeniden dağıtarak portföylerini riske atarken kullandıkları stratejiye benzer.

Ethereum’daki genel likidite ve hacim göz önüne alındığında, Justin Sun’ın 15 milyon ila 50 milyon dolarlık işlemlerinin ikinci en büyük kripto para biriminin fiyatı üzerinde dikkate değer bir etkisi olmayacaktır. 

Ne yazık ki Ethereum, Sun tarafından aktif olarak hareket ettirilen tek varlık değil: DYDX gibi daha küçük altcoinler de Sun’ın piyasadaki faaliyetlerini izleyen blockchain dedektiflerinin radarında. Tarihsel olarak, kendi cüzdanı veya ilişkili bir cüzdanı her işlem yaptığında, token’ın fiyatı neredeyse anında geri gelir. Bununla birlikte, Sun’ın ana cüzdanı çok fazla ERC20 token tutmaz çünkü bu varlıkların toplam değeri yalnızca 15.000 $’dır ve bu para birimlerinin çoğu satılacak kadar likit bile değildir.

Bununla birlikte, Sun’ın tam olarak kaç cüzdana sahip olduğunu kesin olarak bilmenin bir yolu yok, çünkü parasının çoğunu hem güvenlik hem de gizlilik önlemleri için çok sayıda cüzdan arasında yeniden dağıtıyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum ve SEC Arasındaki Sular Durulmuyor

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu