Amazon, NFT Dünyasına mı Giriyor?

En son rapora göre, teknoloji devi Amazon, dijital varlıklar ve NFT’ler dünyasını araştırmaya hazırlanıyor. Konuya yakın kaynaklar Blockworks’e, Amazon’un bir dijital varlık işletmesi başlattığını ve NFT girişiminin 2023 baharında geleceğini söyledi.

Kaynaklar, Amazon’un müşterilerini kripto oyunları oynamaya ve karşılığında ücretsiz NFT talep etmeye ikna ederken dijital koleksiyon çabalarını zorladığını söyledi. İddialara göre, Amazon blok zincir tabanlı oyunlara ve diğer ilgili NFT uygulamalarına odaklanıyor.

Bununla birlikte, e-ticaret devi kripto planlarını Nisan 2023’e kadar kamuoyuna açıklayacak gibi görünüyor. Blockworks’e konuşan bir kripto kaynağı şunları söyledi:

Amazon’un sektöre girmesi kripto için birçok farklı nedenden dolayı büyük bir olay. Bunun mümkün olduğunu biliyorduk. Ama şimdi gerçekten oluyor gibi görünüyor. Bu, sektördeki mevcut oyuncuları etkileyecek, tabi eğer bunu doğru bir şekilde uygular ve yaparlarsa ve bu konuda akıllı olurlarsa.

Amazon’un NFT oyun girişimlerine ev sahipliği yapacak platformla ilgili çok fazla detay yok. Ancak konuya aşina olan iki kaynak, NFT girişiminin şirketin popüler Web barındırma platformu Amazon Web Services (AWS) üzerinde çalışmayacağını belirtti.

Amazon CEO’su Andy Jassy daha önce şirketin dijital varlıklara kapılarını kapatmayacağını ve gelecekte dijital varlıkları satmaya açık olduğunu belirtmişti.

Görünüşe göre Amazon, OpenSea ve Rarible gibi mevcut NFT pazar yerlerine zorlu bir rekabete girmeye hazır. Bir kaynak, “Amazon sahip olduğu müşteriyle, NFT pazarında büyük bir sıçrama yapabilir” dedi.

Ayrıca Amazon, kripto alanında önemli ortaklıklar kuruyor. Bu ayın başlarında Amazon Web Services (AWS), işletmeler, kurumlar ve hükümetler için blok zinciri benimsemesini ölçeklendirmek üzere Ava Labs ile bir ortaklığa girdi.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   NFT Endüstrisi Ölüyor mu Sorularının Arasında, ApeCoin Yükselişe Geçti!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu