24 Kasım Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) Fiyat Tahmini 

Yükselen Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) fiyatlarının ilgili dirençlerinden yukarı yönlü bir kırılma, kripto pazarında daha fazla büyüme olduğunu gösteriyor. Bu gelişen piyasa duyarlılığı, birkaç büyük kripto para birimini daha da yükseltti ve kripto para sahiplerine bir rahatlama rallisi sağladı.

Ek olarak, küresel kripto piyasası Perşembe günü 831,50 Milyar Dolara yükseldi ve son 24 saatte %0,44 arttı. Bununla birlikte, toplam kripto piyasası hacmi %11,50 düşerek 57,54 Milyar Dolara ulaştı. DeFi’deki toplam hacim şu anda 3,64 Milyar Dolar seviyesinde ve toplam kripto piyasası 24 saatlik hacminin %6,31’ini oluşturuyor. 

En Çok Kazananlar ve Kaybedenler

marketcap
Kaynak: Coin360

Curve DAO ve GMX token’ları, listelenen ilk 100 kripto para birimi arasında en yüksek kazancı gösteriyor. Son 24 saatte CRV fiyatı %10,22 artışla 0,685$’a yükselirken, GMX fiyatı %7,41 artışla 45,22$’a yükseldi. Öte yandan, EthereumPoW ve Aptos en çok kaybedenler, burada 3,33 $’lık ETHW fiyatı %5,48’lik bir düşüş gösterirken, 4,28 $’lık APT fiyatı %4,16’lık bir düşüşü yansıtıyor.

Bitcoin (BTC) Fiyatı 

bitcoin fiyatı
Kaynak: Coinmarketcap

23 Kasım’da Bitcoin fiyatı, alçalan üçgen formasyonunun direnç trend çizgisinden yükseliş eğilimi gösterdi. Bir düşüş devam formasyonundan bir yükseliş kırılması, alıcının daha yüksek bir seviyeye ulaşma taahhüdünü vurgular.

Bununla birlikte, BTC fiyatı şu anda %0,18’lik bir gün içi kazançla 16546 dolardan işlem görüyor.

Satın alma baskısı devam ederse, potansiyel ralli fiyatları %7 yükselterek 18.200-18.000 $ işaretine taşıyacaktır. Bununla birlikte, alıcılar hedefine ulaşmadan önce 17000$’lık bir aradaki dirençte mücadele edebilirler. 

bitcoin grafik
Kaynak: Tradingview

Aksine, 16400-16300$ veya trend çizgisinin altında kapanan günlük bir mum yükseliş tezini dengeleyecektir.

Ethereum (ETH) Fiyatı 

ethereum fiyatı
Kaynak- Coinmarketcap

Art arda üç gün boyunca yükselen Ethereum fiyatı, 1185 dolarlık birleşik dirençten ve aşağı eğimli bir trend çizgisinden yukarı yönlü bir kırılma sağladı. Son iki haftadır, bu dinamik direnç, satıcıların yukarı yönlü büyümeyi sınırlamasına ve istikrarlı bir düşüşü sürdürmesine yardımcı oldu.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   XRP Fiyat Analizi: 0.2$'ın Altına Kaydı

Bu nedenle, bu yükseliş kırılması, piyasa duyarlılığında rallilerde satıştan düşüşlerde alıma geçişe işaret ediyor. Bununla birlikte, ETH şu anda 1194 $ seviyesinde işlem görüyor ve 4 saatlik bir zaman çizelgesi grafiğinde ihlal edilen trend çizgisine yönelik bir yükseliş testi gösteriyor.

ETH fiyatı 1180 $ işaretinin üzerinde kalırsa, potansiyel yükseliş fiyatları %12 yükselterek 1340 $’a ulaşabilir.

ethereum grafik
Kaynak: Tradingview

Tersine, satış yeniden test aşamasını aşağı yönlü trend çizgisinin altında kapatan 4 saatlik bir mumla başarısız olursa, Ethereum fiyatı 1080 dolara düşebilir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu