Pantera Capital Analistlerinden Halving Sonrası İçin Dikkat Çekici Bitcoin Fiyat Tahmini!

Varlık yönetim şirketi Pantera Capital analistleri, Bitcoin fiyatının 149.000 $’a ulaşabileceğine inanıyor, ancak bunun en erken halving’den sonra – muhtemelen 2025’te gerçekleşeceğini düşünüyorlar.

Bir sonraki halving’in 20 Nisan 2024’te gerçekleşmesi bekleniyor ve madencilik ödülü blok başına 6,25 BTC’den blok başına 3,125 BTC’ye düşecek. Her dört yılda bir, bu “blok ödülü” yarıya indirilir ve buna “halving” denir. Bu süreç, Bitcoin’in 21 milyon sabit arzına ulaşacağı 2140 yılına kadar tekrar eder.

Pantera Capital analistleri, yeni Bitcoin’lere olan talebin sabit kalması ve yeni Bitcoin’lerin arzının yarıya indirilmesi durumunda, bunun fiyatı yükseltebileceğini düşünüyor. Ayrıca, fiyat artışı beklentisi nedeniyle halving etkinliğinden önce Bitcoin’e olan talep arttı.

Emsallere dayanarak Pantera, tipik dip oluşumunun yarılanmadan bir yıl üç ay önce olduğunu ve ortalama olarak piyasanın 1,3 yıl sonra zirveye ulaştığını ve bunun da yarılanmanın etkisini görmek için toplam iki buçuk yıl olduğunu belirtiyor. Pantera’ya göre, tarih tekerrür ederse, Bitcoin fiyatı büyük olasılıkla 30 Aralık 2022’de dibe vuracak ve 2024’ün başlarında bir ralli başlayabilir, ardından gerçek halving olayının ardından güçlü bir ralli gelebilir.

Bitcoin, yarılanmadan 477 gün önce tarihsel olarak dibe vurdu, etkinliğe doğru ralli yaptı ve sonuç olarak ters bir koşu yaptı. Bu tekrarlanırsa, bir sonraki yarılanma Bitcoin’in yarılanmadan önce 36.000 dolara ve sonrasında 149.000 dolara yükseldiğini görebilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Yatırımcıları COVID-19'a Nasıl Tepki Verdi?

Ünlü risk sermayedarı Tim Draper, Bitcoin fiyatının 250.000 dolar seviyesini görebileceği ve hatta aşabileceği yönündeki tahminini yeniden dile getirdi.

Draper, BTC’nin 2023’ün sonuna kadar 250.000 dolara ulaşabileceğini defalarca tahmin etti. Bitcoin, FTX etkisi korkularının neden olduğu önceki düşüşün ardından %1,49’luk hafif bir artışla 16.425 dolardan işlem görüyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu