Piyasa Toparlanırken Dogecoin (DOGE) Artıyor

Kripto piyasası, son 24 saatte birkaç kripto para biriminin yıllık düşük seviyelerinden toparlanarak mütevazı kazançlar kaydetmesiyle yaygın bir toparlanma gördü.

Dogecoin %10’dan fazla artarak 0,081 dolara yükseldi. Bununla birlikte, haftalık olarak, en iyi kripto para birimlerinin eksiklikleri telafi etmek için hala uzun bir yolu var.

FTX’in feci çöküşü, düzenleyicilerin durumu nasıl ele alabileceklerine ilişkin endişeler nedeniyle hem doğrudan hem de dolaylı olarak kripto para piyasası üzerinde bir etkiye sahip olmaya devam ediyor. Bu ay, FTX iflasının ardından kripto para birimi fiyatlarında keskin bir düşüş yaşandı. Yatırımcılar şimdi, iflasın etkisinin ne kadar yayılabileceğini görmek için diğer kripto para işletmelerini izliyor.

Kurumsal borç veren Genesis, fon toplayamayacağına dair bir iflas uyarısı yayınladı.

Bir Glassnode analizine göre, yatırımcılar kendi kendine velayet güvencesi ararken, borsalar Kasım ayında şu ana kadar muazzam çıkışlar gördü.

Web3 danışmanlık firması W3T’nin kurucusu Alex Valaitis, Dogecoin hakkındaki düşüncelerini paylaştı. Kendi sözleriyle, Dogecoin’in kriptodaki en yanlış anlaşılan blok zincirlerinden biri olduğuna inanıyor. Eski Ethereum araştırmacısı, Dogecoin temelleri, kullanım durumları ve topluluğu hakkında bilgiler paylaştı. Valaitis, mevcut blok ödülünün blok başına sabit 10.000 DOGE olduğunu ve her dakika bir bloğun çıkarıldığını kaydetti. Bu, her yıl 5 milyar yeni DOGE çıkarıldığı anlamına gelir ve mevcut enflasyon oranı, 132,6 milyar dolaşımdaki arz ile yılda yaklaşık %3,87’ye çıkar.

Ayrıca, Dallas Mavericks, Twitch ve Tesla da dahil olmak üzere 2.000’den fazla perakendeci, bu konuda gelişmeye devam ettiği için şu anda Dogecoin’i ödeme olarak kabul ediyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ripple Müşterisi Büyük Yatırım Aldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu