Kripto Eleştirmeni Peter Schiff, Bitcoin Balinalarını Tebrik Etti

Bitcoin (BTC) yeni haftaya düşüş trendiyle başladı ve daha sonra bir nebze toparlanma göstererek şu anda 56.336 dolarlık bir fiyatla işlem görüyor. Son 24 saat içinde kripto paranın fiyatı 54.481 dolardan 58.371 dolara kadar değişiklik gösterdi. Ayın başından itibaren ise Bitcoin‘in değeri %11’den fazla düştü.

Kripto para şüphecisi Peter Schiff, son ticaret kalıplarının ve ETF girişlerinin, deneyimli yatırımcıların BTC’yi spot piyasada sattığını, daha az deneyimli yatırımcıların ise ETF’ler aracılığıyla satın aldığını gösterdiğini belirtti. Schiff, balinaların ETF yatırımcılarını potansiyel kayıpların yükünü taşıyacak şekilde stratejik olarak konumlandırdığını ima etti. Ayrıca, Bitcoin’den kâr elde eden birçok kişinin bunu beceriden ziyade şans eseri yaptığını da ekledi.

Bitcoin ETF’lerinde son durum ne?

Bitcoin ETF’leri hakkında güncel bilgiler ise şöyle: Son işlem günü olan 5 Temmuz’da, Bitcoin ETF’leri 143 milyon doların üzerinde net giriş gördü. Bu girişlerin çoğu, Fidelity Investments’ın yönettiği FBTC’den geldi; bu fon 117,4 milyon dolarlık alım yaptı ve toplam varlıkları 9,65 milyar dolara ulaşarak ABD’deki üçüncü en büyük Bitcoin ETF’i oldu. Bitwise’ın BITB’si ise 30 milyon dolarlık alım yaptı ve toplam varlıkları yaklaşık 2,1 milyar dolara ulaştı. VanEck’in HODL’si de 12,8 milyon dolarlık alım yaptı ve varlıkları yaklaşık 600 milyon dolara ulaştı.

Diğer Bitcoin ETF’leri arasında BlackRock, Franklin Templeton ve Valkyrie Digital Assets gibi büyük isimlerde önemli bir giriş veya çıkış değişikliği görülmedi. Şu anki piyasa durumu, kripto yatırım ürünleri etrafında hüküm süren korku, belirsizlik, şüphe ve açgözlülük duygularıyla şekillenmeye devam ediyor. Bu duygular, Bitcoin ETF’leri ve diğer kripto yatırım ürünleri üzerinde baskı yaratmaya devam ederken, yatırımcılar piyasadaki değişkenliklere dikkatle yaklaşmalıdır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Alma Sırası Elon Musk'ta mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu