Kripto Piyasasında Balina Rüzgarı: Ethereum (ETH) Fiyatı İçin Dönüm Noktası mı?

Dünyanın ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum (ETH), 1.650 doların altında işlem yaparken, balinaların bu durumu satın alma fırsatı olarak gördüğüne dair işaretler bulunuyor.

Tanınmış kripto analisti Ali Martinez’e göre, Ethereum balinaları son 24 saatte 260.000 ETH’lik alım yaparak portföylerine 425 milyon dolar ekledi.

Bu büyük alım, geçtiğimiz günlerde birkaç ETH balinasının Coinbase üzerinde önemli miktarda transfer gerçekleştirdiği haberlerinin ardından geldi. Söz konusu transferler, 2023’te gerçekleşen en büyük hareketler arasında yer alıyor ve bu yılki en aktif on-chain hareketi temsil ediyor. Ancak bu balina hareketlerinin Ethereum’un fiyatı üzerinde doğrudan bir etkisi olup olmadığı belirsiz.

Ethereum’un fiyat hareketine bakıldığında, kripto para birimi son dönemde yoğun satış baskısı altında. 1.600 dolar seviyesi, ETH için kritik bir destek noktası olarak görülürken, yukarı yönlü hareketlerde 1.730 dolar seviyesi önemli bir direnç olarak karşımıza çıkıyor. Şu an ETH’nin piyasa değeri 195 milyar dolar ve birim başına fiyatı 1.629 dolar. ETH balinalarının bu satış baskısını tersine çevirebileceği veya fiyatın daha da düşüp düşmeyeceği konusunda net bir bilgi bulunmuyor.

ETH/USD Günlük Grafik

Ethereum 2.000 dolar seviyesine doğru olumlu bir hareketlenme içerisinde. Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksama (MACD) göstergesi, alım sinyali veriyor ve bu, mavi MACD çizgisinin kırmızı sinyal çizgisinin üzerine çıkmasıyla daha da belirginleşiyor. Bu, yatırımcıların Ethereum’da alım yapmaya daha meyilli olduğunu gösteriyor.

Ethereum’un bu olumlu eğilimi sürdürebilmesi için, 1.630 dolar seviyesindeki kısa vadeli destek noktasını koruması kritik. Bununla birlikte, yatırımcıların yukarı yönlü hareketlerde 1.645 dolarlık 50 günlük Üstel Hareketli Ortalama (EMA), 1.668 dolarlık 100 günlük EMA ve 1.715 dolarlık 200 günlük EMA gibi potansiyel direnç noktalarına dikkat etmeleri gerekiyor. Bu seviyeler, Ethereum’un fiyatının yukarı yönlü hareketlerinde direnç olarak işlev görebilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Shanghai Yükseltmesinin Ardından Ethereum (ETH) Fiyatını Ne Bekliyor? 

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu